Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi dostarczyli wielkanocną „Paczkę dla kombatanta”


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w ósmej edycji akcji Paczka dla Kombatanta, której inicjatorem jest Urzędu Dzielnicy Praga – Północ.


Opieka nad kombatantami jest jednym z wielu zadań jakie wykonują żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szczególnie było to widoczne podczas pandemii, ale i teraz żołnierze nie zapominają o swoich poprzednikach. To kombatanci są dla żołnierzy wzorem i inspiracją do działania, dlatego chętnie angażują się w wiele inicjatyw na ich rzecz.

Święta wielkanocne to już kolejne święta, z okazji których Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy chcąc podkreślić, że stolica pamięta o swoich bohaterach przygotował ponad 60 paczek świątecznych. W sobotę, 9 kwietnia, trafiły one do rąk najbardziej zasłużonych seniorów związanych z prawobrzeżną Warszawą. Mazurek, kawa, dżemy, herbata, kawa to tylko część darów jakie znalazły się w wielkanocnych paczkach dla kombatantów. Spotkania z seniorami choćby krótkie, przelotne podczas wręczania paczki, pokazują jak bardzo są dla nich ważne. Krótka rozmowa, sprawia im wiele radości, wiedzą że mogą liczyć na żołnierzy, że są ludzie którzy o nich pamiętają.

W inicjatywę zaangażowało się 20 żołnierzy zegrzyńskiego batalionu, mieli oni okazję spędzić sobotnie przedpołudnie w towarzystwie bohaterów, którzy są wzorem dla każdego żołnierza. Podczas odwiedzin seniorów była też chwila wyjątkowa. Ostatni żyjący żołnierz, który brał udział w udanej akcji zdobycia budynku PASTy przy ulicy Ząbkowskiej, odebrał gratulacje i  wyrazy uznania z okazji awansu. Pan Henryk Kokosza, nasz 102 letni bohater, został mianowany na stopień podpułkownika.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Luz
Luz
1 rok temu

Czy oni są w ogóle do czegoś potrzebni? W czasie wojny będą sprzątać śmieci na tyłach wroga? I roznosić paczki?

Anonim
Anonim
1 rok temu

Dlaczego te osoby chodzą w uniformach?
Do mierzenia temperatury, biegania w wyścigach roznoszenie paczek, pilnowania kota na Żoliborzu to chyba nie trzeba dawać takich przywilejów.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x