Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kredytobiorcy mogą liczyć na pomoc funduszu wsparcia


Obywatele, którzy potrzebują pomocy w spłacie rat kredytu mieszkaniowego w związku z szalejącą inflacją, mogą składać wnioski do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.


Rada Polityki Pieniężnej w ostatnich dniach poinformowała o kolejnym wzroście stóp procentowych i wzroście cen kredytów bankowych. W odpowiedzi rząd postanowił przyjść kredytobiorcom z pomocą.

W czwartek, 7 kwietnia Ministerstwo Finansów podało, że Polacy, którzy obecnie są w bardzo trudnej sytuacji finansowej w związku z rosnącymi kosztami kredytów bankowych, mogą ubiegać się o wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Jest to mechanizm, który ma zapewnić pomoc w spłacie rat kredytu mieszkaniowego.

Wsparcie może być wypłacane przez okres 36 miesięcy, a jego miesięczna kwota ma nie przekraczać 2 tys. złotych. Pomoc, jaką otrzyma obywatel podlega zwrotowi, ale dopiero dwa lata po otrzymaniu ostatniej raty wsparcia. Całość zostanie rozłożona na 12 lat. Aby otrzymać pomoc, należy spełnić określone warunki:

  • w dniu złożenia wniosku co najmniej jeden z kredytobiorców musi posiadać status osoby bezrobotnej;
  • kredytobiorca ponosi miesięczne koszty obsługi kredytu mieszkaniowego w wysokości przekraczającej 50 proc. dochodów osiąganych miesięcznie przez jego gospodarstwo domowe;
  • miesięczny dochód jego gospodarstwa domowego, pomniejszony o miesięczne koszty obsługi kredytu mieszkaniowego, nie przekracza:
  • – w przypadku gospodarstwa jednoosobowego – dwukrotności zwaloryzowanej zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej kwoty wskazanej w art. 8 ust. 1 pkt 1 tej ustawy (od 1 stycznia 2022 r. dwukrotność kwoty 776,00 zł – 1.552,00 zł);
  • – w przypadku gospodarstwa wieloosobowego – iloczynu dwukrotności kwoty wskazanej w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, zwaloryzowanej zgodnie z przepisami tej ustawy i liczby członków gospodarstwa domowego (od 1 stycznia 2022 r. dwukrotność kwoty 600,00 zł – 1.200,00 zł na osobę).
  • Kredytobiorca, aby uzyskać wsparcie musi złożyć odpowiedni wniosek do swojego kredytodawcy.
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ekspert
Ekspert
1 rok temu

Fundusz Wsparcia Kredytowy pozwoli na spłatę bieżących rat. Możliwe jest umorzenie części pożyczki z Funduszu. Zapraszam do kontaktu. Jeżeli szukasz kredytu hipotecznego zobacz jak przygotować się do rozmowy o kredyt.
https://radoslawkodorski.pl/jak-przygotowac-sie-do-pierwszego-spotkania-z-ekspertem-kredytowym/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x