Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na czternastą emeryturę można liczyć w połowie roku


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w drugiej połowie 2022 roku na konta emerytów wpłynie 14. emerytura.


W środę, 6 kwietnia premier RP, Mateusz Morawieckim podczas spotkania z seniorami w Woli Karczewskiej mówił o wsparciu finansowym i aktywizacji seniorów. Dodatki finansowe jak twierdził to istotny element szeroko zakrojonej polityki prorodzinnej rządu. Bezpieczeństwo finansowe ma zapewnić 13. i 14. emerytura. Pierwsza z nich była wypłacana emerytom już na początku kwietnia.

– Dzięki temu, że udało się naprawić dziurawy jak durszlak budżet państwa, że uszczelniliśmy podatki, które wyfruwały za granicę – na wschód i na zachód – te pieniądze przekazujemy wam – zwrócił się do seniorów.

Dodał, że przez wiele lat ta grupa społeczna była zapomniana i teraz rząd chce to naprawić m.in. poprzez właśnie wypłatę „czternastki”.

Ta na konta emerytów ma wpłynąć jeszcze drugiej połowie tego roku.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bcc
Bcc
1 rok temu

Chętnie oddam panu premierowi to 14 emeryturę, które nie dostaje bo zbyt długo pracowałam na półtorej etatu. Jeszcze raz ukłon. Dajecie ale nierobom i tym co braki kasę pod stołem.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Bcc

Ja też chętnie oddam tę 14-tą emeryturę, mimo że ją otrzymuję, tylko niech zapanuje porządek i skończy się okradanie społeczeństwa.
Bcc daję ci minusa, bo powiem szczerze:
nie wszyscy mieli możliwość pracować do 70-tki i to jeszcze na półtora etatu. Moja praca to minimum 2 etaty, tylko ten jeden niepłatny niestety. Rodzina, a więc: sprzątanie, gotowanie, pranie, dbanie o finanse domowe, wychowywanie dzieci to też praca i to ciężka praca. Nie jestem nierobem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Bcc

Dobre, oddasz to czego nie masz – identycznie jak w tym dowcipie, gdzie pytano chłopa, co by oddał na rzecz partii. Niczego nie chciał oddać oprócz krowy. Jak się go zapytano dlaczego odda krowę, to powiedzial: ” oddam, bo nie mam”.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x