Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Droga krzyżowa przeszła ulicami Mławy [FOTORELACJA]


Tradycyjnie już (choć z covidową przerwą) w  piątek poprzedzający rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, który w tym roku przypadł 8 kwietnia, wierni niosą ulicami naszego krzyż i w modlitwie rozważają stacje Drogi Krzyżowej.


Uroczystości rozpoczyna msza św. koncelebrowana sprawowana w kościele parafialnym w parafii M.B Królowej Polski. Następnie spod kościoła wyrusza procesja, a krzyż niosą kolejno przedstawiciele różnych miejskich środowisk. Zakończeniem Drogi Krzyżowej jest modlitwa na najstarszym miejscu wiary chrześcijan w Mławie, przy kościele św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym. W tym roku za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej odpowiadała parafia św. Rodziny w Mławie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x