Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Test ureazowy – kiedy należy go wykonać?


Bakterią odpowiedzialną za występowanie choroby wrzodowej czy też nowotworów żołądka jest helicobacterpylori. Aby ją wykryć, należy zastosować test ureazowy – ten wykonywany jest podczas gastroskopii.


Czym jest helicobacterpylori?

Przede wszystkim jest to rodzaj bakterii, która infekuje układ pokarmowy. Wśród wielu osób dotkniętych tym wirusem, spora część z nich nigdy nie będzie przejawiała objawów zakażenia. Niestety, u innych ludzi bakteria może powodować poważne zaburzenia trawienia. Wśród objawów może znaleźć się zapalenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa (owrzodowienie żołądka, jelita cienkiego lub przełyku), a czasem nawet rak żołądka.

Jeśli tylko zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy związane z naszym trawieniem, powinniśmy od razu udać się do lekarza. Badania helicobacterapylori możemy dokonać za pomocą testów krwi, kału oraz oddechu. Ważne jest podjęcie szybkiego leczenia w przypadku dodatniego wyniku testu, ponieważ w ten sposób możemy być w stanie zapobiec poważnym powikłaniom. Testy możemy nabyć między innymi tutaj: https://www.dezynfekcja24.com/.

Obajwy związane z helicobacterempylori

Objawy dotyczące helicobacterapylori z jednej strony są dość charakterystyczne, z drugiej jednak możemy uznać je za zwykłą przejściową dolegliwość. Jeśli jednak dłuższy czas towarzyszą nam problemy związane z układem trawiennym, to w naszej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza.

O jakich objawach mówimy? Bakteria ta może powodować dolegliwości takie jak:

  • Ból brzucha
  • Wzdęcia
  • Nudności i wymioty
  • Biegunka
  • Utrata apetytu
  • Utrata masy ciała

Wrzód jest stanem poważniejszym niż zapalenie błony śluzowej żołądka, a jego objawy są często bardziej nasilone. Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka we wczesnym stadium może zapobiec rozwojowi wrzodu lub innych powikłań.

Gdzie zamówić testy?

Test ureazowy możemy zamówić za pośrednictwem internetu, na przykład na stronie Dezynfekcja24.com. Warto korzystać ze sprawdzonych dostawców, ponieważ jest to gwarantem bezpieczeństwa.

Jak wygląda badanie na obecność H. pylori? Przede wszystkim lekarz może zlecić nam jeden z trzech rodzajów badania. Czasem stosuje się więcej niż jedno badanie, aby uzyskać pewność wyniku.

Badanie krwi jest bardzo typowe. Pracownik ochrony zdrowia pobiera próbkę krwi z naszej żyły, a następnie umieszcza ją w probówce. Następnie nasza krew trafia do laboratorium.

W przypadku próbki oddechu musimy wykonać wydech do specjalnego woreczka do pobierania próbek. Kolejnym etapem jest połknięcie specjalnej tabletki lub płynu, zawierającego nieszkodliwy materiał radioaktywny. Następnie po raz kolejny wykonujemy test naszego wydechu. W ten sposób lekarz może dokonać analizy zawartości substancji znajdujących się w naszym oddechu. Jeżeli w drugiej próbce poziom dwutlenku węgla jest wyższy, to jest to oznaką zakażenia tą bakterią.

Z kolei badanie stolca polega na poszukiwaniu antygenów związanych z H. pylori. Antygeny są substancjami, które będą wywoływały reakcję immunologiczną.

 

 

mat.partnerski

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x