Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i klas pierwszych


Od 11 do 29 kwietnia br. można składać wnioski do przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023.


W procesie rekrutacji do klas I szkoły podstawowej biorą udział dzieci 7-letnie zamieszkałe poza obwodem danej szkoły. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły obwodowej z urzędu po złożeniu zgłoszenia do szkoły.

Złożenie wniosku przez rodziców w postępowaniu rekrutacyjnym polega na pobraniu odpowiednich formularzy w sekretariacie, ze strony internetowej szkoły lub Miasta Mława. Wypełniony i podpisany formularz wniosku (przez obojga rodziców) należy złożyć w sekretariacie wybranej szkoły podstawowej. Wniosek składa się do dyrektora szkoły w terminie od 11 kwietnia 2022 r. od godz. 8.00 do 29 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00. Wnioski o przyjęcie do szkoły złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo, o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Rekrutację na rok 2022/2023 będą przeprowadzały następujące szkoły:
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Mławie, ul. Warszawska 52;
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1;
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie, ul. Pogorzelskiego 4;
 • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie, ul. Żołnierzy 80 P.P. 5;
 • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zuzanny Morawskiej w Mławie, ul. Ordona 14.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie (ul. Graniczna 39) nie zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne do tej jednostki.

Szczegóły dot. rekrutacji dostępne są TUTAJ.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzone jest na wniosek rodziców dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałych na terenie Miasta Mława. Postępowanie jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego. Wzór wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z załącznikami dostępny będzie w każdym przedszkolu lub szkole podstawowej oraz na stronie internetowej – TUTAJ, od dnia 11 kwietnia 2022 r. od godz. 8:00 do 29 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00.

Wnioski o przyjęcie do przedszkola złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo, o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutację na rok 2022/2023 będą przeprowadzały następujące przedszkola i szkoły podstawowe:

 • Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mławie, ul. Warszawska 52;
 • Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 2 w Mławie, ul. Graniczna 39;
 • Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Jana Brzechwy w Mławie, ul. Hoża 6;
 • Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Mławie, ul. Z. Krasińskiego 7;
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1 – oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat;
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie, ul. Pogorzelskiego 4 – oddziały przedszkolne dla dzieci 6-letnich;
 • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie, ul. Żołnierzy 80 P.P. 5 – oddziały przedszkolne dla dzieci 6-letnich.

Szczegóły dot. rekrutacji dostępne są TUTAJ.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
antyMławiak
antyMławiak
1 rok temu

Czy nadal będą uprzywilejowane matki udające samotne.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x