Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Groźny pożar w Aleksandrowie pod Strzegowem. W akcji 6 zastępów straży [FOTO]


Groźny pożar wybuchł wczoraj wieczorem w Aleksandrowie (gm. Strzegowo). 6 zastępów straży przez 3 godziny prowadziło działania gaśnicze. Spłonęły dwa ciągniki i inne sprzęty oraz uszkodzone zostały budynki gospodarcze. Straty oszacowano na ponad 150 tys. zł.


Zgłoszenie o pożarze ciągnika w garażu wpłynęło do straży kilka minut po godzinie 19-tej. Pierwszy na miejscu był zastęp OSP Unierzyż. W momencie dojazdu pożar garażu był już rozwinięty. W jego wnętrzu znajdowały się dwa ciągniki, paliwo w kanistrach oraz inne wyposażenie.  W początkowej fazie działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku objętym ogniem oraz będących w pobliżu, a także skupieniu działań na obronie przyległej stodoły i będącego obok domu.  W trakcie działań zostały wyniesione m.in. dwie butle z gazem propan-butan. Po lokalizacji i ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych oraz przelano pogorzelisko. Jak wstępna przyczynę pożaru strażacy określili zwarcie w instalacji elektrycznej.

W akcji brały udział zastępy z OSP Unierzyż, OSP Strzegowo i JRG Mława. Z racji, że zdarzenie miało miejsce na pograniczu powiatów zadysponowane były też zastępy z OSP Szyjki, OSP Glinojeck i JRG Ciechanów.

red.

fot. OSP Unierzyż

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Strażak
Strażak
1 rok temu

No te zdjęcie grupowe na tle spalonego budynku rewelacja, strażacy zabłysnęli….

Spz
Spz
1 rok temu
Reply to  Strażak

To nie jest na tle spalonego budynku.
Wystarczy spojrzec dokladnie na zdjecia. Ale lepiej sobie pogadać i zabłysnąć w internecie. Gratuluje i życzę miłego dnia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Strażak

Podpisujesz się strażak
– jaki z ciebie strażak skoro nie potrafisz odróżnić budynku spalonego od obrobionego od spalenia.Taki z ciebie strażak jak że mnie baletnica.
,

Ddk
Ddk
1 rok temu
Reply to  Strażak

Szanowny Panie „Strażak”, to zdjęcie miało pokazać akurat ogrom pracy jaka została włożona w ratowanie w mienia, zwłaszcza sąsiednich zabudowań oraz to, jak wygląda strażak po takiej akcji i jak wygląda jego ubranie…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x