Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W 2022 roku będzie kontynuowany program „Aktywny samorząd”


W 2022 roku będzie kontynuowany program „Aktywny samorząd”, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem głównym programu  jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Program przewiduje szereg form wsparcia dla różnych grup odbiorców.

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wielu form pomocy jednocześnie (o ile spełniają wszystkie warunki uczestnictwa) np. w ramach Modułu I z dofinansowania kosztów:

  • oprzyrządowania samochodu;
  • prawa jazdy;
  • sprzętu elektronicznego;
  • szkolenia z obsługi sprzętu elektronicznego;
  • utrzymania sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego;
  • protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne;
  • serwisu protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne;
  • skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego;
  • serwisu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub skutera;
  • pobytu dziecka w żłobku albo przedszkolu.

Adresatami Modułu I są osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub w przypadku osób do 16 roku życia – orzeczeniem o niepełnosprawności.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Adresatami Modułu II są osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które uczą się w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub mają otwarty przewód doktorski poza studiami.

W  ramach Programu „Aktywny Samorząd” – można  składać wnioski ELEKTRONICZNIE lub  w FORMIE PAPIEROWEJ.  W formie elektronicznej wnioski można składać przez System Obsługi Wsparcia, dostępny pod adresem https://sow.pfron.org.pl/ – zachęcamy do korzystania z tej formy, możecie Państwo złożyć wniosek nie wychodząc z domu!  Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie –  ul. Reymonta 4, 06-500 Mława. Informacje  i wnioski dostępne są również na stronie internetowej PCPRbip.pcprmlawa.eu  (zakładka Aktywny samorząd).

Informacje na temat form wsparcia, wysokości dofinansowania i wszystkie inne, potrzebne do złożenia wniosku dostępne są na stronie PFRON.


mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]