Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Inwestycja w Bielawach zbliża się do końca. Oddano most do użytku mieszkańców


Zbliżają się ku końcowi prace nad inwestycją p.n. „Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 01005647 i budowa nowego mostu na rzece Mławce w m. Bielawy wraz z rozbudową drogi dojazdowej nr 2337 W Szreńsk -Radzanów”. W ubiegły czwartek 31 marca most został udostępniony dla mieszkańców.

Przypomnijmy za kwotę 6 999 850,38 zł firma STRABAG zobowiązała się dokonać rozbiórki istniejącego mostu i zbudować nowy. Oprócz tego rozbudować drogę dojazdową pomiędzy miejscowościami Bielawy i Pączkowo o długości 999 m. Przewidziana jest też kanalizacja deszczowa i rowy odwadniające. Przebudowie ulegną skrzyżowania, a bezpieczeństwo w ruchu pieszym poprawione ma być poprzez położenie chodnika.

W ubiegły czwartek po badaniach obciążeniowych most został oddany do użytku tamtejszym mieszkańcom. Zmierzają też ku końcowi prace nad całością zadania. Pozostały do wykonania 3 zjazdy, wykopanie rowów odwadniających, pobocza, przepięcia wody, została do położenia warstwa ścieralna przez most i w Pączkowie. Poza tym do zrobienia jest obrukowanie stożków, dokończenie barier na moście oraz do wyrównania ziemi pod mostem. Inwestycja ma zostać oddana z końcem czerwca

Zadanie warte prawie 7 mln zł sfinansowane zostało z czterech źródeł tj. rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, gdzie przyznano nam dotację w kwocie  2 666 193 zł, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego przeznaczyliśmy na tą inwestycję 363 348,61 zł. Poza tym Gmina Szreńsk zobowiązała się dołożyć 800 000 zł i reszta pochodzić będzie z budżetu powiatu.

 

art.sponsorowany

autor: starostwo powiatowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dzol
Dzol
1 rok temu

Tylko szkoda że dla Dzieci nie ma przystanku. Jest tylko miejsce a żadnej innej wiary osłaniającej od deszczu nie ma !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x