Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rowerzystka potrącona na skrzyżowaniu Pogorzelskiego i Piłsudskiego


Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj rano, na skrzyżowaniu ul. Pogorzelskiego i Al. Piłsudskiego w Mławie. 65-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującą volkswagenem. Z obrażeniami ciała przebywa na oddziale mławskiego szpitala.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca volkswagenem 31-letnia mławianka, wyjeżdżając z ul. Pogorzelskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej rowerem 65-letniej mieszkance Mławy, znajdującej się na przejeździe dla rowerzystów. Na miejscu zdarzenia załoga karetki pogotowia udzieliła rannej pomocy. Starsza kobieta odmówiła hospitalizacji. Po kilku godzinach poczuła się gorzej i trafiła do szpitala. Doznała między innymi obrażeń głowy. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje o ostrożność-  sezon rowerowy już się rozpoczął, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów:

Kierowco, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów zachowaj szczególną ostrożność. Twoja chwila nieuwagi może kosztować kogoś utratę zdrowia a nawet życia.

Art. 27. 1.Uprd – Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.

Rowerzysto, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów zachowaj szczególną ostrożność. Nawet jeśli masz pierwszeństwo przed pojazdem, upewnij się, że przejazd jest bezpieczny.

Art. 33. 1. Uprd-  Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Piesi- wchodzenie na drogę dla rowerów jest dozwolone tylko w wyjątkowych przypadkach i pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście.

Art.11.4. Uprd – Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obywatelka
obywatelka
1 rok temu

tylko że nie każdy przejazd dla rowerów jest widoczny wyjeżdżając z SP3 trzeba najechać na ścieżkę rowerową aby zobaczyć czy ktoś nie jedzie widoczność zerowa…. krzaki zasłaniają w wielu miejscach chodniki lub ścieżki rowerowe.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x