Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezcenny dar od żołnierzy 5 MBOT


31 marca żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny dołączyli do akcji „Spokrewnieni Służbą’. Zbiórka krwi odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 w Warszawie.


“Spokrewnieni służbą” to nazwa akcji ratującej ludzkie życie, której patronem od 2018 r. jest szef MON – Mariusz Błaszczak, którą zainaugurował 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Minister zachęcał, aby włączając się do akcji, oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew za Polskę.

Tego dnia niektórzy żołnierze oddawali krew po raz pierwszy, inni to już prawdziwi „weterani”, którzy doskonale wiedzą, że krew jest ciągle potrzebna i ratuje życie. Coś co Ciebie nic nie kosztuje, dla innych jest darem, dzięki któremu żyją.

Podczas kilkugodzinnej akcji zebrano blisko 17 litrów drogocennego daru. W ciągu całego miesiąca żołnierze WOT oddali aż 360 litrów krwi i osocza, z czego ponad 16 litrów pochodzi od mazowieckich terytorialsów. Wśród żołnierzy 5 MBOT jest wielu krwiodawców, którzy systematycznie biorą udział w zbiórkach organizowanych przez pododdziały brygady czy też indywidualnie oddają krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ogólnopolska akcja Spokrewnieni służbą zjednoczyła wszystkie bataliony 5 Mazowieckiej Brygady OT, żołnierze organizowali zbiórki krwi w swoich pododdziałach.

Krwi nie można sztucznie uzyskać i nie da się jej niczym zastąpić, dlatego tak ważne jest zwiększanie świadomości ludzi w tej kwestii. Krew to bezcenny dar, którym może podzielić się z innymi każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg.

źródło i fot.: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x