Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uchodźcy z Ukrainy znaleźli sposób na szybkie uzyskanie numeru PESEL


fot. ilustracyjne


Konieczność nadania numeru PESEL uchodźcom z Ukrainy spowodowała gwałtowne spiętrzenie interesantów w wydziałach spraw obywatelskich urzędów w głównych skupiskach przebywania obywateli Ukrainy.

Skokowy wzrost liczby osób przychodzących po PESEL dał się też odczuć w mławskim ratuszu. Umawianie zainteresowanych na wskazany dzień i godzinę rozładowuje kolejki, powoduje jednak, że termin załatwienia sprawy odsuwa się w czasie. Jak się okazuje istnieje na to pewien sposób. Otóż uchodźcy w celu nadania numeru PESEL zaczynają się pojawiać w urzędach gmin naszego powiatu i to nawet tak odległych jak Dzierzgowo.  Z uzyskanym w ten sposób numerem wracają do Mławy i stają w kolejce do MOPS czy ZUS po świadczenia. Na te kolejki – przynajmniej na razie sposobu nie ma.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Pamiętajcie że ukrainców na świecie jest więcej niż Polaków! Każdy dostanie PESEL A razem z nim prawo do głosu, wystarczy kandydat na prezydenta z ukraińskimi korzeniami i rząd przejety a wtedy wszyscy leżymy i kwiczemy…. zamiast „cześć” na na powitanie będziemy mówili „priwet” POLSKA DLA POLAKÓW!

Jurek
Jurek
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Coś w tym jest… po co odbudowywać kraj zgladzony jak można przejąć kraj który spełnia wszystkie oczekiwania. Przyjdzie czas że to polacy nie będą mieli pracy i będą zmuszeni dorabiać niańczyć ukraińskie 500 plusy. Brawo dla naszych włodarzy! ***** ***

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mławiak

No cóż nie ma wyjścia, Polacy muszą zwiększyć swoją frekwencję podczas wyborów i nie dopuścić do przejęcia władzy. W Polsce Polacy stanowią większość, więc jedyne wyjście to w końcu zacząć się poczuwać do wypełnienia obowiązku obywatelskiego jakim jest pójście do urn wyborczych.

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  Mławiak

PESEL nie daje prawa głosu.

ernest
ernest
1 rok temu

cwaniacy 😛 500+ jak najszybciej otrzymać.
No ja nic do nich nie mam ale państwo przekracza swoje morzliowści finansowe liczy na EU ale czy warto???

mlawiak
mlawiak
1 rok temu

Wszyscy się napasiecie tymi Ukraińcami…..

Michal
Michal
1 rok temu
Reply to  mlawiak

Masz rację. Dziś Ci co tak pięknie wypowiadają się na ich temat, chętnie pomagają, domy by oddali za chwilę będą gorzko płakać. A my przez nich.

Michal
Michal
1 rok temu

Z jakiej racji taki uchodźca ma prawo do wszystkich zasiłków ? Rząd PiS świetnie sobie dobiera wyborcow. Dziś PESEL i świadczenia socjalne, a za chwilę obywatelstwo i prawo do głosu. Obudźcie się ludzie.

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Michal

Wcale się nie zdziwię jak Ukraińcy znajdą sobie tu pracę, zagospodarują się i będą chcieli zostać na stałe.
Powiedz, do czego mają tam wracać? – ich domy zburzone, ruscy splądrowali i ograbili domostwa, mieszkania, wywieźli wszystko na Białoruś i do RaSSiji. Całe miasta i wsie zniszczone doszczętnie.
Mamy XXI wiek, a ruska swołocz zachowuje się gorzej jak bydło, gorzej jak podczas II wojny światowej: morduje cywilów, dzieci, gwałci kobiety, grabi co może i jeszcze obwieszcza światu, że oni nie wiedzieli iż jadą na wojnę, myśleli, że na ćwiczenia, to po co mordują niewinnych ludzi, po co gwałcą i rabują?

Obt
Obt
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Zmniejszą się płace pracowników bo Ukraińcy wezmą tą pracę za mniejszą kwotę. Polacy mają kredyty do spłacenia. Oj będzie się działo.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Obt

Polacy i tak nie chcą pracować za najniższą krajową, a więc po co to bicie piany?

Obt
Obt
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Tak za najniższą owszem, bo to jest urągające żeby tyle płacić w UE. Co nie znaczy, że Polakom nie chce się pracować. Najlepszy przykład wyjazdy do pracy na Zachód Europy.
Jeśli nadal Ukraińcy będą podejmować zatrudnienie za niskie stawki, szanse na wzrost płac Polaków do wysokości godziwej pensji będą się oddalać. Ale to przecież nie interesuje drobnych cwaniaczków – pracodawców, którzy zatrudniają półlegalnie Ukraińców. Jednocześnie szydzą z Polaków, że są leniwi.

Jordan
Jordan
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Akurat się mylisz,pracuja za najniższą krajową.Na budowach Ukraińcy mają więcej na godz. od Polaków,zwlaszcza w Mlawie.I do tego wszystko za darmo.

Michal
Michal
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

A skąd wiesz jak się zachowuje ? Media podały ? Wyłącz tv i radio, włącz myślenie. Wtedy może będziesz lepiej żyć. Ukraina robi z siebie wielką ofiarę jak to sobie nie radzą, a radzą świetnie. Kasa pompowana będzie na Ukrainę, oto w tym wszystkim chodzi. Niedługo jak pracujesz bo tego nie wiem, ale będziesz pracować dla Ukraińców nie dla Polaka.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Michal

Spadaj ruski trollu.

Michal
Michal
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Hahahaha Ty debi.. wcześniej byś napisał antyszczepionkowcu, plaskoziemco. Dziś piszesz ruski trollu hahahaha. Każdy kto widzi i myśli o co w tym wszystkim chodzi jest nazywany szpieg ruski, troll etc. A ten który właśnie siedzi słucha co w radiu powiedzą, w tv pokażą nazywa się anonimowo.

Obt
Obt
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Każdy kto samodzielnie myśli bez poddawania się propagandzie według ciebie to ruski troll?
Nie wiem skąd ten entuzjazm tu ciebie. może masz rozwalającą się chałupkę, w której nikt nie chciałby zamieszkać a teraz upchałeś tam Ukraińców i otrzymujesz z naszych podatków 40zł na każdego dziennie.

Tom
Tom
1 rok temu
Reply to  Obt

Myśli samodzielnie – czyli tak jak napisze prorosyjska i antyszczepionkowa konfederacja pod przykrywką swoich troli internetowych.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Obt

To może lepiej: spadaj ruska onuco!

Michal
Michal
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

My mamy wojnę od dawna ale do nas nie strzelają. Może jesteś z bardzo bogatego domu i na wszystko Cię stać, ale ja już po swoim budżecie widzę, jak jest drogo i nie idzie to w dobrą stronę i nie będzie szło. Wojnę za chwilę będziemy mieć, ale między ludźmi. Ale to pewnie kolejna teoria spiskowa.

Jordan
Jordan
1 rok temu
Reply to  Michal

2 lata była wojna i nienawiść między ludźmi jak był covid.Teraz ludzie znów tocza wojnę i nienawiść między sobą z powodu Ukraińców.Rozumiem że trzeba pomóc,bo wojna jest straszna.Ale pomoc bardziej się należy tym co tam zostali i giną lub umierają z głodu. Ukraińcy ktorzy uciekli przed wojna dostali mnóstwo pomocy,ale nikt swoim kosztem nie będzie im ciągle pomagał.Zwlaszcza jak teraz wszystko strasznie drogie.A wszędzie już słychać,ze oni nie chcą przyjść na wieś tylko pchają się do dużych miast.Warunki też chcieliby komfortowe,skoro dostają dach nad głową za darmo,to wstyd żeby oczekiwali luksusów.

Michal
Michal
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Kto poniesie odpowiedzialność za nadmiarowe zgony? Za brak opieki służby zdrowia ? Gdzie jest Pegasus? Gdzie Polski ład? Gdzie obowiązek szczepień przez medyków, służby mundurowe ? Gdzie podwyżki za gaz, prąd, paliwo ? Człowiek jednak to głupek. Jakby dziś podrożało paliwo i kosztowało 20 zł za litr ale już w czwartek kosztowałoby 10 zł to Polak powie ale masz taniej było 20 a jest 10 ale nie weźmie pod uwagę że w niedzielę kosztowało 7.44 . Świat walczył z kovidem 2 lata. Putin zniszczył go w jedną noc. Dziś tylko temat Ukraina, a gdzie inne tematy ? Gdzie temat podwyżek cen ? Gdzie temat dużej inflacji ? To jest dopiero początek, a będzie jeszcze gorzej. Zobaczymy jak sobie poradzimy bez gazu i jakie ceny będą za chwilę. Będziesz w domu ognisko palić żeby było cieplej. A nie sorry idzie lato, nie trzeba grzać. A dupę to i w zimnej można umyć

JanII
JanII
1 rok temu
Reply to  Michal

gdzie jest Nowak i dlaczego Wojtunik mieszkał w Mołdawii , za co kupił Giertych wille we Włoszech na te oraz inne pytania odpowiedzi nigdy nie usłyszymy .

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x