Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Kultury Ukraińskiej w SP w Bogurzynie


Trwająca u naszych ukraińskich sąsiadów wojna sprawiła, że miliony Ukraińców musiały pozostawić swoje domy i szukać schronienia w innych krajach, w tym m. in. w Polsce.


Dla dzieci, które musiały porzucić swoje domy, przyjaciół, które często rozstały się z członkami rodziny, nowa rzeczywistość jest trudna i przerażająca. Znalazły się w nowym miejscu, nie wiedzą na jak długo, nie znają języka, często nie mają w Polsce nikogo bliskiego. Do tego muszą iść do szkoły. Wykazują się więc ogromną odwagą.

W tym wyjątkowym, trudnym czasie postanowiliśmy przywitać naszych nowych uczniów z Ukrainy w wyjątkowy sposób.

25 marca decyzją pani Dyrektor Anny Jaroszewskiej odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Ukraińskiej. Była to swoista podróż po świecie kultury, literatury, historii, zwyczajów ludowych i wspaniałej kuchni, ale także wyraz solidarności z narodem ukraińskim.

Przygotowania do tego dnia trwały od kilku dni, w czasie których uczniowie, w trakcie zajęć, zostali zapoznani z ukraińską kulturą, tradycjami oraz obyczajami.

Uroczystość przygotowała i poprowadziła pani Dyrektor. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem wzięli udział w obchodach Dnia Kultury Ukraińskiej, co wyrazili poprzez kotyliony i stroje w barwach błękitno-żółtych. W trakcie uroczystości uczniowie mieli możliwość zapoznania się z barwami narodowymi Ukrainy, jej osobliwymi znakami oraz muzyką a także z najważniejszymi tradycjami. Nie zabrakło też utworu ukazującego wsparcie naszego narodu dla dzielnego narodu ukraińskiego – „Podaj rękę Ukrainie” oraz wspólnej zabawy do różnorodnej muzyki zza wschodniej granicy.

źródło i fot. SP w Bogurzynie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Świetny pomysł 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x