Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszyły prace przy inwestycji Radzanów – Drzazga


Prawie od tygodnia trwają prace związane z inwestycją pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2359W Radzanów – Drzazga wraz z mostem na rzece Wkra”. Firma WAPNOPOL PTH Adam Nowakowski ma zrealizować zadanie za ponad 15,6 mln zł.

Odcinek zaplanowany do przebudowy znajduje się w całości na terenie Gminy Radzanów i przebiega przez miejscowości Radzanów, Zgliczyn Witowy i Drzazga. Długość istniejącego odcinka wynosi 2479,23 m. Początek prac przyjęto na skrzyżowaniu z drogą powiatową 3014W w Radzanowie.

Zaplanowane jest poszerzenie tego odcinka. Powstaną też chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Zaprojektowano również skrzyżowanie z drogami powiatowymi  nr 4634W, 4631 W oraz 2338W w formie ronda i nowy most. W celu odwodnienia projektowanej drogi planuje się budowę 3 kolektorów kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych poprzez wyloty do rzeki Wkry. 

W tej chwili dokonano zamknięcia mostu i wprowadzono objazd przez most w Radzanowie. Poza tym rozpoczęto roboty rozbiórkowe i gromadzone są materiały do wykonania prac sanitarnych zadania.

Wartość całkowita zadania to 15 640 089,39 zł Z czego otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 9 946 048, 43 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Natomiast wkład własny powiatu to 4 494 040,96 zł a udzielona pomoc ze strony Gminy Radzanów wynosi 1 200 000 zł.

 

mat. sponsorowany

autor: starostwo powiatowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rozczarowany
Rozczarowany
1 rok temu

A już sie nie da do k***y przeprowadzić inwestycji bez wycinki drzew? Kompletny brak poszanowania do przyrody i natury, wytnijmy wszystko w pień i smażmy się na słońcu przy brzydkich, pozbawionych klimatu drogach. Wycinanie kilkudziesięcioletnich alej drzewnych to zbrodnia…

Mieszkaniec okolic
Mieszkaniec okolic
2 lata temu

Myślę że ten projekt jak sie postarają może być fajna wizytówka firmy, jako mieszkaniec okolicy, nam nadzieję że będzie dobrze, życzę powodzenia

123
123
2 lata temu

Podwykonawca, podwykonawcą, podwykonawcę pogania. Podstawowych papierów załatwić nie potrafią, a co mówić dopiero o budowie nowego mostu… Oby nie okazało się tak jak w Bieżuniu, połowa miasta rozkopana, a oni we trze w trampkach papieroski sobie popalają wesoło przy tym gaworząc…

Wiking
Wiking
2 lata temu
Reply to  123

a gdzie masz normalne budowy, w planowaniu, w realizacji w utrzymaniu terminów i kosztów.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x