Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

MOPS w Mławie wyróżniony za wspieranie aktywności lokalnejMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w dn. 29.03.2022 r. podczas marcowej sesji Rady Miasta Mława otrzymał z rąk Grażyny Gnatowskiej Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej (CAL) Certyfikat Jakości Centrum Aktywności Lokalnej na lata 2022- 2026.

Certyfikat Jakości CAL jest dokumentem wyróżniającym pracę instytucji pomocy i integracji społecznej w zakresie organizowania społeczności lokalnej (OSL). Certyfikat podkreśla sposób działania instytucji w środowisku lokalnym i oznacza wolę przyjęcia przez dany podmiot misji społecznościowej, polegającej na formułowaniu i realizacji programu w oparciu o bezpośrednie doświadczenia i zaangażowanie mieszkańców.

Wskazuje na świadomie prowadzoną pracę, która włącza działania instytucji w długofalowy proces rozwoju społeczności lokalnej, umożliwiający mieszkańcom osiąganie coraz wyższej jakości życia oraz zwiększający szanse ich rozwoju osobistego, grupowego i społecznego. CAL oznacza dążenie instytucji do stosowania i rozwijania edukacyjnych strategii, metod i narzędzi, zmierzających do odkrywania potencjału społeczności lokalnej poprzez budowanie sieci współpracy pomiędzy instytucjami, organizacjami, przedsiębiorstwami i mieszkańcami oraz mobilizowanie istotnych dla niej wartości tradycji i kultury współczesnej. CAL akcentuje w działaniach instytucji znaczenie godności, solidarności i współpracy społecznej, akceptację różnorodności światopoglądowej oraz wolę włączenia obywateli w podejmowanie decyzji ich dotyczących. Praktycznym wymiarem realizacji misji społecznościowej CAL jest wdrożenie przez instytucję metodycznie uporządkowanego modelu pracy w społeczności lokalnej.

– Dziękujemy za wyróżnienie i będziemy dążyć do dalszego rozwoju w kierunku organizowania społeczności lokalnych oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL – skomentował wyróżnienie mławski MOPS.

źródło: MOPS Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
11 miesięcy temu

Przecież to normalne, tego typu instytucje dostają wyróżnienia w całej Polsce, ale po co się tym chwalić? Trzeba być Kowalem pijarowcem…

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

MOPS organizuje społeczność lokalną do jakiegoś działania i wspiera aktywność (jakież wielkie, górnolotne słowa)? – hmmm…. ciekawe… bardzo ciekawe…. a co to w ogóle jest ten MOPS i czym się zajmuje?

Mławianka
Mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jeżeli nie wiesz czym jest MOPS tzn. że nie musisz korzystać z jego pomocy, zatem ciesz się tym.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Tak, bogatsi ode mnie korzystają z pomocy społecznej, a więc nie sądzę żeby było się czym cieszyć. Chodzi o to żeby papierki grały, a to że ma się kasę na imprezowanie, na zabiegi upiększające i d..pę wozi niezłym autem to już nieważne. Papierki grają jest kasa z MOPS, a nawet mieszkanie na Komunalnej.
Odnośnie twojej odpowiedzi, to nie zrozumiałaś całości.
Pierwsze słyszę, że mławski MOPS aktywizuje mławską społeczność do jakiegokolwiek działania.

lechSięWałęsa
lechSięWałęsa
11 miesięcy temu

tylko sprawdzian w prawdziwej wojnie jest coś wart, jak na ten przykład: KATIUSZE, CKM, F-16…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x