Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad 170 ukraińskich dzieci w mławskich szkołach podstawowych


Jak podaje ratusz, według stanu na 25 marca 2022 r., w utworzonych w szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Mława, oddziałach przygotowawczych dla uchodźców wojennych z Ukrainy uczy się 177 dzieci.


Tego dnia w oddziałach przygotowawczych w Szkole Podstawowej nr 2 uczyło się w klasach I-II: 25 osób, w klasach IV-VI: 22 osoby; w Szkole Podstawowej nr 7 w klasach I-III: 25 osób, w klasach IV-VI: 22 osoby, w klasach VII-VIII 25 osób; natomiast w Szkole Podstawowej nr 4 w klasach I-III: 18 osób, w klasach IV-VI: 16 osób; w klasach VII-VIII: 6 osób.

Ponadto  w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 uczy się 4 dzieci – uchodźców wojennych z Ukrainy, w Szkole Podstawowej nr 1 – 1, a w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych – łącznie 32 osoby.

Urząd miasta przypomina, że aby zapisać dziecko do oddziału przygotowawczego, należy zgłosić się do dyrektora wybranej szkoły z oddziałami przygotowawczymi lub do Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Mława (ul. 18 Stycznia 4/25).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x