Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jubileusz 20-lecia powstania oddziałów integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 6


W 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 6 obchodzi jubileusz 20-lecia powstania oddziałów integracyjnych. Przez te lata placówka została przystosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Powstały m.in. bogato wyposażone sale terapeutyczne, zlikwidowano bariery architektoniczne. Oferta szkoły poszerzyła się o wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać z zajęć: terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, rewalidacji indywidualnej, socjoterapii, integracji sensorycznej, treningu EEG Biofeedback, gimnastyki korekcyjnej, zajęć korekcyjno – kompensacyjnych oraz dydaktyczno – wyrównawczych.


Mała ilość uczniów w klasach integracyjnych (15-20) oraz obecność dwóch nauczycieli stwarzają możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Dzieci niepełnoprawne realizują programy dostosowane do ich potrzeb i możliwości.

Uczniowie w klasach integracyjnych uczą się tolerancji oraz wrażliwości na potrzeby innych, a także odpowiedzialności za słabszych. Motywacja do pokonywania trudności, a także stwarzanie każdemu uczniowi możliwości osiągania sukcesów to niezwykle istotne zalety klas integracyjnych. Wspólne uroczystości, wycieczki, udział w innowacjach i projektach edukacyjnych dają wszystkim uczniom możliwość wzajemnego poznania, uczą szacunku, pomagają się rozwijać i zaspokajać potrzeby życia społecznego.

W okresie dwóch dekad szkoła realizowała wiele ciekawych projektów z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców min.: spotkania szkół z oddziałami integracyjnymi – „Więcej nas łączy, niż dzieli”, konkursy – „Ponad Barierami”, zawody rekreacyjno-sportowe dla dzieci z różnymi dysfunkcjami, projekty edukacyjne „Gramy zmysłami” to tylko wycinek z bogatej historii oddziałów integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie.

Link do filmu z historią oddziałów integracyjnych: https://www.facebook.com/sp6mlawa/videos/1020619618663483

źródło i foto: SP 6

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x