Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstanie  park kieszonkowy przy dworcu PKP


Ciechanów systematycznie powiększa strefę zieleni miejskiej. Tym razem utworzy park kieszonkowy przy dworcu PKP (między torami a nowo powstałą strefą parkingów).


– Obecnie to teren z nierówną i rozjeżdżoną nawierzchnią, z kamieni i popękanych płyt. Pierwsze prace rozpoczną się już w najbliższych dniach – zapowiada Krzysztof Kosiński prezydent Ciechanowa.

Ciechanów ma w planie jeszcze kolejne „zielone projekty”, m.in. Ogród społeczny w parku przy ul. Augustiańskiej, trzy parki kieszonkowe w „Śródmieściu” i na „Blokach”, zielony przystanek na placu Kościuszki  oraz budowy „Zielonego Targu” przy ul. Płońskiej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lili
Lili
2 lata temu

W artykule nie ma tego ze oddano nowy parking na 90 miejsc. To znaczy wyremontowano zaniedbany teren przy torach. Parki kieszonkowe super sprawa, fajny pomysł na zaniedbany teren.

Alina
Alina
2 lata temu

A w Mławie beton powstanie. Cztery bloki bez parkingu w centrum. A i kijki nasadzania na końcu Padewskiego.

Tik
Tik
2 lata temu
Reply to  Alina

To problem tego co ma auto a nie miasta. Nie musisz mieć auta.

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
2 lata temu
Reply to  Alina

Szanowna Pani,
w Mławie powstają dwa zupełnie nowe obszary zielone przy ulicach Padlewskiego i Leszczyńskiego. Sadzimy na nich ogółem prawie 200 drzew i ponad 1100 krzewów. Lipy, graby, klony, głóg, jarząb – ogółem 96 drzew oraz 986 krzewów (forsycje, tawuły, berberysy), a także 197 róż gatunku Rote Hanover posadziliśmy w 2021 roku w przestrzeni miejskiej. Kolejny 1000 drzew rozdaliśmy mieszkańcom Mławy z okazji Światowego Dnia Ziemi. W kwietniu ponowimy akcję i znów będziemy mieli setki drzew do zasadzenia w Mławie, które przekażemy mieszkańcom. Razem sprawiamy, że Mława jest bardziej zielona. Pozdrawiam.

Antykowal
Antykowal
2 lata temu

Szanowna Pani Rzecznik – podawanie tych liczb miałoby jedynie sens wraz z zestawieniem, liczby drzew wyciętych za zgodą UM, min. pod deweloperkę lub idiotyczne rewaloryzacje. Swoją drogą, naprawdę chwali Pani się skwerem zieleni posadzonym koło lasu ? A najlepsze to „razem sprawiamy…” Bardzo głośne, gorzkie HAHAHAHAHAHA. Ale cóż, w końcu pryncypał płaci Pani za takie bajerowanie niezłą pensję. A my to sponsorujemy, by mogła Pani nami manipulować. Gratuluję samopoczucia, miłego spotkania w lustrze i dobrych snów.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
2 lata temu

Pani rzecznik w swpich odpowiedziach tworzy terminy, z których nie potrafi się wytłumaczyć i odwołuje się do dokumentów, które nie zawierają w sobie właściwiej odpowiedzi na postawione pytania.

Anonim.
Anonim.
2 lata temu

Pani Magdaleno, ten teren zielony przy Leszczyńskiego, to jakaś kpina: 17 czy 18 drzew prawie, że w rządku.

Co będzie między tymi drzewami a Al. Św. Dewelopera… tfu, Św.Wojciecha??? – czyżby kilka bloków? 😀

Czekam na odpowiedź, bo kilkanaście drzew w rządku i nawet kilkaset krzaków między nimi, to nie żaden park, jak to nazywacie na swojej stronie, a zaledwie skwer.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Anonim.

to jest park kieszonkowy na jaki stać Mławę. Mała kieszonka to i park niewielki

Ewa
Ewa
2 lata temu

Przy okazji przebudowy na OKM ,wycięto kilkunastoletnie kasztany, bo parking był ważniejszy, .Mława jest przykładem” betonozy”. Polecam książkę „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”autor Jan Mecwel. Nasze miasto już zniszczono.

sprtw
sprtw
2 lata temu

Lepiej, k…a, sami wygospodarujcie tereny do nasadzenia drzew, a nie tylko potraficie wygospodarować tereny pod kolejne bloki dla deweloperów.
Wszyscy mieszkańcy Mławy wiedzą dlaczego tak się dzieje.
Pieniądz robi pieniądz.
Po co rozdawać drzewka, które wędrują w większości poza teren Mławy.
Te drzewka powinny być posadzone w Mławie.
Powiększanie terenów zielonych w mieście i dbanie o nie celem zmniejszenia smogu to wasze zadanie, a nie zadanie mieszkańców.
Na te wasze działania czyli w zasadzie brak jakichkolwiek działań dla dobra ogółu mieszkańców i miasta, to człowieka po prostu szlag trafia.
Wszystkich was z tego urzędu powinno się wsadzić w rakiet.ę i wystrzelić w kosmos, żebyście już nie mogli naszemu miastu szkodzić.

Godźilla
Godźilla
2 lata temu

Park kieszeniowy? Włożę go sobie do kieszeni i pójdę dalej bo jestem godżilla. Czy nie powinni to nazwać skwer?
Szkoda, że w Mławie nie myśli się o parkingu przy peronach Mława Miasto od strony Łomii. Słyszałem (chyba plotkę), że parking przy centrum handlowym (parku handlowym) przy A;. Św. Wojciecha ma być niedostępny do godz. 9:00 dla parkujących, którzy nie są klientami tego centrum. Chodzi o to, że właściciel myśli jak wycisnąć większy zysk z tego terenu.

Piotr
Piotr
2 lata temu
Reply to  Godźilla

Prawidłowo. Będę parkował na twoim miejscu w garażu podziemny za darmo ok?

Eryk
Eryk
2 lata temu
Reply to  Godźilla

To mini park , bo na porządne parki miejsca coraz mniej

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Eryk

lepsze to niż następny blok w tym miejscu

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  milo

Następny blok w tym miejscu? – ty w ogóle przeczytałeś artykuł?

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

odnoszę się do parku kieszonkowego w mławie, nie w Ciechanowie.Ciechanów radzi sobie doskonale

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  milo

W takim razie ok. 🙂
Dodam tylko że mer Mławy nawet nie wie co to jest park kieszonkowy. To miejsce w pobliżu Leszczyńskiego nazwał parkiem. Tyle, że to pewnie zapewnienie terenu zielonego dla przyszłych mieszkańców bloków, które w tym miejscu powstaną.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

albo żeby w tym miejscu blok nie powstał, bo mieszka tam znajomy królika i nie życzy sobie widoku na blok

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  milo

Milo, tam jest miejsce na kilka bloków, nie tylko na jeden.
Przepraszam „milo”, a ten znajomy królika, to znajomy, który coś może zaoferować królikowi czy tylko znajomy, który ewentualnie może czegoś potrzebować.
Widzisz z królikami to jest tak jak z lekarzami:
Jeśli czegoś od ciebie potrzebują, albo mają dzięki tobie jakieś korzyści, to cię znają, ale jeśli ty czegoś od nich potrzebujesz, to w dooopie cię mają.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x