Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koniec obowiązku noszenia maseczek, izolacji i kwarantanny


Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od poniedziałku 28 marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust. Maseczki nadal obowiązywać będą w podmiotach leczniczych.


Od poniedziałku zniesione zostaną także: izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników i kwarantanna graniczna.

– Podjąłem decyzję o tym, by od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych – mówił szef resortu zdrowia. Tam obowiązek noszenia maseczek pozostaje zarówno dla pracowników, jak i pacjentów.

Drugim rozwiązaniem ma być zniesienie kwarantanny i izolacji.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że osoby zakażone będą dostawać zwolnienie i będą musiały same się izolować, mając świadomość zagrożenia. Nie będzie już tym zarządzał sanepid.

Resort zaznacza, że sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić.

– Cały czas będziemy ją monitorować – podaje. – Jeżeli będą pojawiały się ogniska, jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimiś lokalnymi zjawiskami epidemicznymi, to oczywiście sanepid cały czas posiada uprawnienia do tego, żeby nakładać kwarantannę i decydować o izolacji – zaznaczył minister zdrowia.

Decyzję o zniesieniu obostrzeń podjęto w związku ze zmniejszeniem się liczby hospitalizacji.

– Cały czas wykonujemy dużą liczbę testów. Najważniejszym elementem jest jednak sytuacja w szpitalach, mimo zdecydowanie większej liczby zakażeń w 5 fali, mieliśmy maksymalnie 20 tys. hospitalizacji. Wariant Omikron okazał się mniej dolegliwy. Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji. Jeśli jest więcej zakażeń, nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji. Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, ale podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń – mówił Niedzielski.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SMAKOSZ
SMAKOSZ
8 miesięcy temu

ŁAD WAS WYKOŃCZY

srs
srs
8 miesięcy temu
Reply to  SMAKOSZ

terasz szury będą robić imbę na ład.

Jordan
Jordan
8 miesięcy temu

To jest tylko cisza przed burzą,przeciez to wirus sezonowy tak jak grypa.Wiec latem jest spokój,ale wróci jesienią.Znow nam zafunduja kolejna fale covida.Bo już nowy wariant wymyślili.Wiec ten cyrk tak szybko się nie skończy.

Covid
Covid
8 miesięcy temu

To teraz proszę o wypowiedź przedstawiciela szurostwa pewnie się pochowali albo mają inne ważniejsze zajęcia. Jak maseczki wpłynęły na generowanie chorób które miały wywołać . grzyby , nie dotlenienie i inne teorie itp. pomijam aspekt społeczny typu kagańce i całe akcje sporne dot. ustawy itp. chociaż to też jest ważne ale zaburzenia psychicznie to temat na inny czas. Druga sprawa wpływ pandemii na przedsiębiorstwa niedługo będą publikowane do KrS sprawozdania to można poczytać jak to sobie firmy źle radziły. Moje zdanie jest nie zmienne od dwóch lat że choroba jest 1. Mocno zakaźna , 2. Śmiertelna w określonych kręgach 3. Pozostawiała skutki uboczne . 4. Maseczki i izolacja mogły pomóc w rozłożeniu w czAsie wszystkiego. Dziękuję wszystkim za dzielną postawę społeczną . Zdrowe podejście do tematu wytyczne ministerstwa . I dalej do przodu bo problemy mamy następne .

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Covid

Już skończyłeś?
A może jeszcze coś dodasz? panie, któryś pozjadał wszystkie rozumy.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tak skończyłem . Covid is over .

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x