Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmieniamy czas na letni. W niedzielę pośpimy godzinę krócej


Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy wskazówki zegarów i śpimy godzinę krócej.


Mimo, że od dawna zapowiada się odejście od takiej regulacji w Polsce, to do tej pory nie udało się wypracować rozwiązania, które wprowadziłoby ją w życie. W naszym kraju proces ten reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Ostatnie zostało wydane w 2016 roku i przedłużone do 2021 roku. Epidemia koronawirusa, a teraz sytuacja wojenna na Ukrainie spowodowały, że regulacja zmiany czasu zeszła na dalszy plan.

Zmiana czasu na letni przypada zawsze w ostatnią niedzielę marca. W tym roku wypada w najbliższy weekend, w nocy z 26 na 27 marca. Wówczas przedstawiamy zegarki o godzinę do przodu, co niestety oznacza, że będziemy spać o godzinę krócej. Do czasu zimowego wrócimy dnia 30 października 2022 r.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x