Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Działdowska policja i grupa SPEED  posłużyli się dronem [FILM]


Policyjna służba na drogach to nie tylko obsługa zdarzeń drogowych i wyłapywanie kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego. To również praca analityczna, polegająca m.in. na określaniu miejsc szczególnie niebezpiecznych i podejmowaniu odpowiednich środków zaradczych. To czy jakieś miejsce jest szczególnie niebezpieczne, często wynika z zachowania kierowców, którzy „jeżdżą na pamięć” albo świadomie ignorują nakazy wynikające m.in. ze znaków drogowych, myśląc, że pozostaną bezkarni. Jednemu z takich miejsc w powiecie działdowskim, w którym w ostatnim czasie doszło do niebezpiecznych zdarzeń, przyjrzeli się z góry policjanci z Grupy Speed.


We wtorek (22.03 2022r.) na terenie powiatu działdowskiego policjanci ruchu drogowego z Działdowa przy wsparciu funkcjonariuszy z Grupy Speed, w tym policjantów obsługujących drona, przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Tym razem na miejsce kontroli wybrano rejon skrzyżowania drogi wojewódzkiej 542 z drogą powiatową Filice – Niestoja w gminie Działdowo. Jak wynika z obserwacji policjantów i relacji mieszkańców, jest to miejsce, w którym często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, a które były wynikiem m.in. beztroskiego i lekceważącego przepisy zachowania kierujących.

Nowoczesne wyposażenie Policji coraz częściej wspomaga pracę policjantów, zapewniając skuteczną walkę z niezdyscyplinowanymi uczestnikami ruchu drogowego. Takim narzędziem jest m.in. policyjny dron, za pomocą którego policjanci obserwują zachowania kierowców i pieszych z podniebnej przestrzeni. Bezzałogowy statek powietrzny pozwala policjantom na rejestrowanie zachowań na drodze z dużej odległości z bardzo dużą dokładnością i przejrzystością. Funkcjonariusze, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenie z powietrza, przekazują informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego przepisy drogowe. Jest to bardzo skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu, szczególnie w obrębie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Podczas wtorkowych działań z użyciem drona funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń, z czego w 39 przypadkach kierujących ukarano mandatami karnymi. Wszystkie dotyczyły niestosowania się przez kierujących do znaku „STOP”, nakazującego obowiązkowe zatrzymanie się przed skrzyżowaniem.

źródło: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x