Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Światowy Dzień Wody w I LO


22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji, uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach na lekcjach fizyki i chemii, badając właściwości wody z różnych ujęć, a swoje obserwacje i wnioski zapisując na kartach pracy. W ramach lekcji wychowawczych odbyły się zajęcia edukacyjne podnoszące świadomość globalnych wyzwań wodnych, wspierane przez Polską Akcję Humanitarną. 


W trakcie lekcji geografii odbyły się warsztaty w terenie nad Jeziorem Krajewo, podczas których uczniowie dokonali pomiarów szerokości, długości, głębokości jeziora oraz czystości i właściwości wody.  Przeprowadziliśmy również szkolny konkurs pod hasłem „Wody Afryki”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ok. 100 uczniów, a zwycięzcą został Tomasz Olszewski z klasy III bp, II miejsce zajął Michał Ragus z klasy III bp, natomiast III Mateusz Rzepkowski z klasy IIc.  Nagrody ufundowała firma „WOD-Kan” Sp. z o.o.

Celem akcji jest szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej  wody to prawo człowieka. Na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej, jesteśmy za to współodpowiedzialni, a oszczędzanie wody to za mało.

Organizatorami Światowego Dnia Wody były: Małgorzata Bielska, Małgorzata Czarnecka oraz Mariola Szczepkowska.

źródło i fot. I LO w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x