Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

1600, 2000, 2500 zł. Młodzi kierowcy – wysokie mandaty za prędkość


Przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym, to sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu na drodze. Podczas ostatnich, wzmożonych kontroli, prawo jazdy straciło kilku młodych kierowców. Policjanci przypominają, droga to nie tor wyścigowy, tu obowiązują konkretne przepisy a zasadą powinien być rozsądek i odpowiedzialność.


Zapomniał o tym niestety 20-letni mieszkaniec Ciechanowa, który kierując audi na Al. Marszałkowskiej w Mławie, jechał z prędkością 129 km/h. Został zatrzymany do kontroli. Patrol ruchu drogowego zatrzymał młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania i wystawił mandat w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Prawo jazdy stracił także 24-letni kierowca opla. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go do kontroli w Szreńsku. Młody kierowca jechał z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym, ponadto nie używał pasów bezpieczeństwa. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł i 12 punktami karnymi.

Na drodze w pobliżu Wieczfni Kolonii, patrol ruchu drogowego zatrzymał młodego kierowcę BMW, który na drodze z ograniczeniem do 90 km/h, jechał z prędkością 154 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi.   

Wiosna i coraz lepsze warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy zwiększają prędkość. Chwila nieuwagi, brawura, mogą doprowadzić do tragedii, której nie da się cofnąć. Dla kierowców  zastępujących rozsądek i odpowiedzialność – brawurą i agresją drogową, nie powinno być miejsca na drodze. Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat niebezpiecznych, agresywnych kierowców i zapowiada wzmożone kontrole.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bbbb
Bbbb
8 miesięcy temu

Będą płakać u nieznaniaka

Zmartwiona
Zmartwiona
8 miesięcy temu

Popieram tylko mam małe ale, jak to możliwe ze dzisiaj Ok 9.40 Skoda na wpz, trasa mlawa Ciechanów szanowny pan policjant prowadzi auto z telefonem przy uchu. Pewnie godziny później pisze komuś za to mandat. Słabe to. Mam film nagrany na kamerce i nie wiem czy go przesłać na komendę czy nie.

Michał
Michał
8 miesięcy temu
Reply to  Zmartwiona

Ja to bym się nie zastanawiał i zrobił szpagat na komendzie

Yureck
Yureck
8 miesięcy temu
Reply to  Zmartwiona

Koniecznie. Wszyscy są równi wobec prawa. A mławscy mundurowi…. Eeeeech. Szkoda gadać.

Oki
Oki
8 miesięcy temu

Prawidłowo
Tępić piratów drogowych, przekraczających dopuszczalną prędkość

Popieram
Popieram
8 miesięcy temu
Reply to  Oki

Popieram karać do oporu gówniarzy przede wszystkim, myślą ze są sami na drogach a potem płacz i lament.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x