Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy uczcili ukraińskich ratowników, którzy zginęli na wojnie


20 marca o godzinie 8:00 funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP z powiatu mławskiego, odpowiadając na apel komendanta głównego nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka,  uczcili minutą ciszy poległych strażaków z Ukrainy.


W złożonej z tej okazji deklaracji czytamy:

„Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.

Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.

Cześć i Chwała Bohaterom!”

 

Opracowanie: KP PSP Mława; KG PSP.

fot. : KP PSP Mława; OSP Lipowiec Kościelny; OSP Turza Mała; OSP Mława ul. Piekiełko; OSP Szreńsk; OSP Wieczfnia Kościelna; OSP Dzierzgowo; OSP Stupsk; OSP Rzęgnowo; OSP Chmielewo Wielkie; OSP Dobrogosty; OSP Unierzyż; OSP Strzegowo; OSP Dąbrowa; OSP Gradzanowo Włościańskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x