Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Elementy przysposobienia obronnego od 1 września w szkołach


strzelnica


Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zapowiedział powrót przysposobienia obronnego. Lekcje będą częścią edukacji dla bezpieczeństwa.

– Od 1 września zdecydowanie zmienimy Edukację dla bezpieczeństwa – zapowiedział w Telewizji Republika szef resortu edukacji.

Poinformował, że wprowadzone zostaną „elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat”, w tym m.in. „strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią”, ale także elementy wiedzy obronnej i udzielanie pierwszej pomocy.

– Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie – wyjaśniał.

– Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić – ocenił.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PASAZERKA
PASAZERKA
8 miesięcy temu

Wszędzie LUDZIE ZE WSChODU na dworcu PKP PEŁNO ICH.CZy tam jest OCHRONA?BO NIKOGO NIE WIDAĆ .Nie ma się kogo o cokolwiek zapytać

Łoś
Łoś
8 miesięcy temu
Reply to  PASAZERKA

Co tam słychać na wsi? krowy wydojone ?

Kolega
Kolega
8 miesięcy temu

W końcu coś ciekawego na tych EDB będzie.

Mławianin
Mławianin
8 miesięcy temu

Wraca normalność

Mlawianin
Mlawianin
8 miesięcy temu

Nareszcie wraca normalność

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x