Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Seria APAP Intense wycofana z obrotu. Interweniował GIF


fot. ilustracyjne


GIF wycofuje z z obrotu produkt Apap Intense ze względu na wadę jakościową. Warto sprawdzić, czy nie mamy go w domowych apteczkach.

Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją z dnia 17 marca poinformował o wycofaniu z obrotu na terytorium całego kraju produkty leczniczego  APAP Intense (Ibuprofenum + Paracetamolum), (200 mg + 500 mg), tabletki powlekane numer serii: P2009118, data ważności: 06.2023

Jak poinformował GIF, do urzędu wpłynął protokół z badań, które zostały przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków. Wykazały one, że próbka produktu leczniczego nie spełnia wymagań, które są określone w jego dokumentacji.

– W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego. Wystąpienie wady jakościowej w produkcie leczniczym z jaką mamy do czynienia w niniejszej sprawie, nie wymaga dowodów przeprowadzonych na okoliczność możliwości wystąpienia bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia, albowiem wystarczające jest już samo uprawdopodobnienie potencjalnego zagrożenia. W tym znaczeniu inspekcja farmaceutyczna ma za zadanie reagować, gdy jest ono potencjalnie zagrożone – informuje GIF.

red.

źródło: GIF

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x