Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Karetka i dary dla miasta Chmielnicki


Kolejna karetka od władz Mazowsza wyjechała na Ukrainę. Tym razem w pełni wyposażony ambulans trafi do miasta Chmielnicki –partnerskiego miasta Ciechanowa. Pojazd został wypełniony przez miasto m.in. środkami medycznymi.


Władze Chmielnickiego w rozmowie z prezydentem Ciechanowa wskazały na pilne potrzeby związane z transportem rannych i chorych do szpitala. Pomóc w tej sytuacji postanowił samorząd województwa mazowieckiego, który podjął decyzję o przekazaniu na Ukrainę kolejnej karetki.

– To już czwarty ambulans, który wyjechał do naszych sąsiadów. Tydzień temu przekazaliśmy trzy, wypełnione pomocą humanitarną ambulanse do obwodu kijowskiego. Dziś kolejny będzie niósł pomoc mieszkańcom miasta Chmielnicki. Na tym nie koniec. Wkrótce przekażemy na Ukrainę kolejne karetki – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Przekazywana przez Lucynę Kęsicką, dyrektora płockiej stacji pogotowia na Ukrainę karetka marki Fiat do tej pory służyła mieszkańcom północnego Mazowsza.

– Będzie to już piąty zorganizowany przez Urząd Miasta Ciechanów transport humanitarny dla partnerskiego miasta Chmielnicki. To konkretna pomoc, o którą apelują nasi sąsiedzi. Nie poprzestaniemy na tym i nadal postaramy się w tak sprawny sposób organizować transporty humanitarne. Do tych akcji włączają się mieszkańcy, przedsiębiorcy, okoliczne szpitale czy sąsiadujące gminy, a teraz także samorząd Mazowsza – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Ambulans wyposażony m.in. w nosze, krzesełko kardiologiczne, deskę ortopedyczną, materac próżniowy, defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, pompę infuzyjną, dwie pełne 10-litrowe butle tlenowe zostanie przekazany jeszcze dziś ukraińskiej stronie. Transport uzupełniły środki medyczne oraz higieniczne, które miasto otrzymało od lokalnych przedsiębiorców, a także od miasta Starachowice.

– Od samego początku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę samorząd województwa pomaga. Uruchomiliśmy 1 mln zł z naszego budżetu na pomoc doraźną, w ramach której zostały zakupione środki medyczne i opatrunkowe, respirator, koce, kołdry czy zestawy pierwszej pomocy. Pierwsze transporty już dotarły na Ukrainę. Przygotowywany jest projekt unijny, w ramach którego przeznaczymy 15 mln zł na długofalową pomoc obywatelom Ukrainy. W pomoc uchodźcom aktywnie włączają się wszystkie nasze jednostki zarówno medyczne, jak i kulturalne – podsumowuje przewodniczący sejmikowej komisji promocji i współpracy zagranicznej Konrad Wojnarowski.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JAK ŻYC
JAK ŻYC
2 lata temu

gdzie straż miejska,Na zalewie cuda niewidy palą śmiecmi a najlepiej karać pracujących Polaków ZA PARKOWANIE NA UL NOWEJ ALBO ZA MASECZKI.TO ZE UCHODŻCA TO MOZE WSZYSTKO ? OPAMIETAJCIE SIĘ.

Praedomówność PSL
Praedomówność PSL
2 lata temu

I znowu marszałek A. Struzik (PSL) pomaga w lansie Kosińskiemu (też z PSL). A ti wszystko z naszych podatków.
Zawsze słyszeliśmy od marszalka, że nie ma pieniędzy na drogi, służbę zdrowia itd. A okazuje się, że pieniadze są.

arento
arento
2 lata temu

kto będzie sprzątał po nich śmieci bo teraz to oni PANY.

masakra
masakra
2 lata temu
Reply to  arento

Kto .ten kto ich zaprosił będzie sprzątał

mlawiak
mlawiak
2 lata temu

proszę jechać na zalew co się dzieje.PALĄ OGNISKA PIJĄ PALĄ FAJE NAROD BOGATY.MUZYKA NA MAXA.JAK ŻYĆ?OAZA SPOKOJU DLA MLAWIAN ZAGROZONA.TAK SIE PRZEZYWA WOJNĘ?SKLEPY MONOPOLOWE OPANOWANE BUTELKI POTŁUCZONE .PANIE BURMISTRZU GDZIE SLUŻBY ?WSZYSTKO DLA NICH ZA DARMO.MY POLACY MUSIMY NA TO DAWAĆ.LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ.WCZORAJ JEDEN Z E WSCHODU JECHAŁ WOZKIEM SZOSA Z BIEDRONKI BO NIE WZIĄL REKLAMÓWKI NA ZAKUPY.TO POCZĄTEK .

JAN
JAN
2 lata temu
Reply to  mlawiak

tak dziś sobota widzialem gdzie służby ,MASAKRA .

Marek
Marek
2 lata temu

Lepiej byście dali ją szpitalowi w Mławie. Tu jeżdżą gratami, zardzewiałymi, zdezelowanymi.

OMG
OMG
2 lata temu
Reply to  Marek

Kolega chyba nie za bardzo się orientuje w sytuacji geopolitycznej w jaki makroregionów a jest to istotne kto dostanie a kto nie . Akurat w przypadku naszego mazowsza najczęściej występującym gatunkiem z uwagi na dość duże występowanie mchu i paproci jest gatunek leśnych dziadków i tam zapadają decyzję. Nie umniejsza to faktu że Mława i tak da radę bez tej karetki a tam może być naprawdę kluczową sprawą .

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  OMG

Najczęsciej wystę3pującym gatunkiem w Polsce to są leśne ru…ła takie jak ty.

OMG
OMG
2 lata temu
Reply to  Anonim

Raczej jestem gatunkiem endemicznym , gdzie mi tam do owych.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  OMG

Takich jak ty jest multum, nie wywyższaj się. Wiem, ze to lubicie, bo wy pany teraz, nieprawdaż? – ale to przeminie.

patol
patol
2 lata temu
Reply to  Marek

pan da to jest auto na czasie

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x