Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znieważył księdza. Myślał, że jest Ukraińcem


W Przasnyszu doszło do znieważenia polskiego księdza pełniącego posługę na Ukrainie. Sprawca groził mu i zelżył słowami wulgarnymi.  Sądził że jest Ukraińcem.


Jak podał portal infoprzasnysz.com, powołując się na Tomasza Łysiaka, komendanta Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, w ubiegłym tygodniu w Przasnyszu miało miejsce zdarzenie związane z atakiem na tle narodowościowym. Zdarzenie miało miejsce pod jednym z przasnyskich bankomatów, znajdującym się przy ulicy 3 Maja.

Polski ksiądz, który pełni posługę duszpasterską na Ukrainie zaparkował samochód na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. W pewnym momencie do duchownego podszedł mężczyzna, który używając wulgarnych słów zaczął mu wygrażać. Atak był związany z obecną sytuacją jaka ma miejsce na Ukrainie. Pomimo, tłumaczenia księdza, że jest Polakiem, sprawca nie ustępował i kierował kolejne wulgarne słowa w jego kierunku. Ksiądz postanowił zgłosić zajście Policji.

Policjanci ze względu na język rosyjski, którym posługiwał się sprawca, nie wiedzieli czy  nie jest on obywatelem innego kraju.

– W niedzielę, 13 marca, w godzinach wieczornych, w trakcie wykonywania czynności związanych z tą sprawą policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę mającego związek z postępowaniem. Okazało się, że jest nim 43-letni mieszkaniec Przasnysza – poinformował Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Mężczyźnie postawiono zarzuty. Zgodnie z art.257 Kodeksu Karnego „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególna osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

To ma pecha bydlak, że trafił na księdza. Jakby znieważył ‚zwykłego’ Ukraińca czy innego uchodźcę, to nikt by palcem nie ruszył. Albo minister Zero by go uniewinnił. Ale że to ksiądz, to wiadomo. Na stos. (Co oczywiście jest prawidłową reakcją policji w przypadku bandziorów)

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tak. Teraz będziemy pisać, hydraulika, budowlańca, księgową itd, itd:):):)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x