Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi włączyli się w pomoc na rzecz Ukrainy


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oprócz zaangażowania na rzecz wsparcia relokacji uchodźców z Ukrainy postanowili włączyć się w bezpośrednie wsparcie ochotników walczących w ramach ukraińskiej obrony terytorialnej oraz pomoc uchodźcom przebywającym w powiecie ciechanowskim.


W pomoc zaangażowali się zarówno żołnierze jak i pracownicy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze 1 olsztyńskiego batalionu składowania stacjonującego w ciechanowskich koszarach oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień. Fundusze zostały zebrane dzięki działającemu w 5 Brygadzie Stowarzyszeniu Żołnierzy i Pracowników 5 MBOT. W porozumieniu z Polskim Czerwonym Krzyżem z Ciechanowa, za całość zebranej kwoty zostały zakupione śpiwory dla uchodźców przebywających w tymczasowych miejscach zakwaterowania na terenie miasta. Wczoraj żołnierze dostarczyli 35 śpiworów do magazynu PCK skąd trafią do miejsc gdzie zostali zakwaterowani uchodźcy.

Nieco inną akcję pomocową zorganizowali żołnierze 54 batalionu lekkiej piechoty z Zegrza, którzy postawili na zbiórkę materialną. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy oraz ich przyjaciół na granicę polsko – ukraińską pojechało 5 samochodów wypakowanych rzeczami, które mogą być przydatne ochotnikom walczącym w szeregach ukraińskiej obrony terytorialnej. Wśród darów były posiłki do szybkiego przygotowania na froncie, karimaty, plecaki, śpiwory, bielizna termiczna, ciepła odzież oraz obuwie taktyczne, bidony, latarki, powerbanki, baterie, środki medyczne oraz apteczki.

Każdego dnia, do wsparcia samorządów w organizacji miejsc czasowego zakwaterowania uchodźców delegowanych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu mazowieckich terytorialsów, którzy pomagają przyjmować uchodźców na dworcach PKP, są także w punktach informacyjnych i recepcyjnych, wspierają samorządy w transporcie uchodźców do miejsc zakwaterowania oraz pomagają w przygotowaniu takich miejsc na ich przyjęcie.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Obsikiwacze nogawek, stare trepy PRL-owskie tudzież ich progenitura na chwilę przycichli, ale teraz jak widac skompromitowane nicki pozmieniali i dalej plują żółcią.

Jak jesteś jeden z drugim zakutym łbem całkowicie odpornym na fakty o roli WOT Ukrainy w powstrzymaniu agresji, to może przyjmij do wiadomości, że nawet ta wasza niebieska TV opozycyjną zmieniła śpiewkę w sprawie WOT i dwa czy trzy dni temu pokazała reportaż pokazujący w bardzo korzystnym świetle 5 Mazowiecką Brygadę WOT (!).

Przestawiono wajchę, nie wiadomo czy na chwilę czy najdłużej, ale jak widać pomniejsi gamonie nie zdążyli się jeszcze zorientować i po staremu plują jadem w najlepsze :):).

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Stary komuchu na usługach Moskali kiedy w końcu zaczniesz szanować nasz kraj i ludzi w nim żyjącym. Dzieci Maciory to tylko poborcy kasy. W Ukrainie jest inna sytuacja i porównywanie ich Obronę Teretorialnej do naszych pozujących do zdjęć to propaganda żywcem wyjęte od Maciory, który rozwalił polskie wojsko i tu nasówa się pytanie czy on nie współpracuje z Moskalami. Wojsko zawodowe spełnia swoją funkcję i jestem z nich dumny.

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  Anonim

nie potrasfisz wypelnic deklaracji podatkowej a zabierszasz glos w sprawie wojska

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  xw45

Mówisz oczywiście o sobie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  xw45

Muszę cię zmarwić potrafię wypełnić i złożyć PIT i to osobiście. A o wojsku pewnie wiem więcej niż Ty. A to, że nie popieram komuchów z PiS-u i faszystów z Konfederacji to pewnie wiesz. Po za tym pisząc używam też dużych liter, polskich liter (ą, ę, ć, ź, ł, itp.) oraz znaków interpunkcyjnych

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  xw45

„Czy ty znać język polska”? Czy ty może kacapski troll? Ani pisać po po polsku nie umiesz, ani ortografii nie znasz, ani gramatyki nawet. Znaków interpunkcyjnych nie tykam, bo ich nie używasz.
Jak można z takim poszanowaniem pięknego, języka polskiego wypowiadać się publicznie?.

Less
Less
2 lata temu

Kiedy w końcu zaczną zajmować się tym do czego zostali powłani a nie autopromocją ? Darmowa siła jak za komuny OC. Może jakieś sukcesy na polu szkolenia na polu walki? Będą nas bronić wolontariusze z WOT. Przepraszamy ale nie umiemy strzelać bo mierzyliśmy temperaturę i rozdawaliśmy paczki i pozostaliśmy do zdjęć. Po co mam takie wojsko malowane z wystawy . Przed kim nas obroni. … Tak obroni nas tylko wojsko zawodowe które ciężko pracuje na codzien a nie ci przebierańcy.

Odwrócony
Odwrócony
2 lata temu
Reply to  Less

Jest siła! Po jednym kartonie na głowę! Ostrożnie panowie!

Ania
Ania
2 lata temu

A to emeryci czy kombatanci Ci panowie?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Ania

To ochrona kurdupla z Żoliborza

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  Anonim

niszczy twoją odporność i bezkarnie szkodzi twoim narządom.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  xw45

Martw się o swoją tępotę umysłową. Masz rację ona u ciebie już pozostanie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  xw45

Coś mi się wydaje, że umieściłeś tylko zakończenie myśli bez wprowadzenia i rozwinięcia. Tak że wysil swoje ostatnie komórki i rozwiń tą myśl.

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  Ania

emerytem bedziesz w mig ale kombatantem zapewne nie ,tempota umyslowa pozostanie

Anonim
Anonim
2 lata temu

Jak ładnie pozują do zdjęcia – no super.
Ta pomoc to w ramach wolontariatu czy w ramach dziennej stawki, a może jeszcze jakieś inne benefity?

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x