Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto rozpoczęło nadawanie numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy


Od 16 marca 2022 roku Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Mława (z siedzibą w parku miejskim – ul. Sienkiewicza 1) rozpoczął nadawanie numerów PESEL uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym na terenie Mławy.


Obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granice po 24 lutego 2022 roku i chcą się ubiegać o nadanie numeru PESEL będą umawiani na konkretne terminy. Z informacji zebranych w Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych wynika, że w Mławie przebywa około  2 000 takich osób. Wydział Spraw Obywatelskich nie będzie w stanie w trybie pilnym obsłużyć wszystkich zainteresowanych, dlatego przyjęto system umawianych terminów, jako najlepszy w tej sytuacji. Przydział terminu można uzyskać w Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych (Mława, ul. Lelewela 7) lub w WSO w  parku miejskim, ul. Sienkiewicza 1.

Zgłaszając się do urzędu w sprawie otrzymania numeru PESEL, osoba  starająca się o ten numer powinna posiadać aktualną fotografię (format dowodowy) oraz dokument ze zdjęciem (paszport, dowód, prawo jazdy). W związku z tym, że nie wszystkie dzieci mają paszporty, prosimy rodziców lub opiekunów małoletnich, aby dostarczali akty urodzenia dzieci.

Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie, w języku polskim lub ukraińskim, można pobrać ze strony Urzędu Miasta Mława. Formularze znajdują się TUTAJ.

Informujemy, że od wszystkich osób powyżej 12 lat będą pobierane odciski palców do bazy Straży Granicznej. Nadanie numeru PESEL jest bezpłatne.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
2 lata temu

przyszli, potencjalni wyborcy pisu-tak się kupuje głosy Ukraińców

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  miki

chyba zdezyly ci sie szare komorki

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x