Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Film o doktorze Józefie Witwickim nagrodzony w prestiżowym konkursie


Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie wzięła udział w konkursie Zrób-my Nasz-Film ,,Historie zapisane w obrazie. To już V edycja organizowana przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.  Celem konkursu  było zainspirowanie do tworzenia  własnych opowieści, filmowych portretów oraz pokazanie  postrzegania rzeczywistości najbliższego środowiska. Organizatorzy docenili starania młodych filmowców z Mławy i przyznali im  III miejsce w zmaganiach konkursowych.


Uczniowie mławskiego I LO stworzyli film o doktorze Józefie Witwickim – ofiarnym lekarzu i społeczniku, który za swoją działalność  i związki z Armią Krajową został stracony w 1944 roku w Forcie III w  Pomiechówku – straszliwym miejscu kaźni stworzonym przez hitlerowców dla Polaków z Mazowsza. Realizacja tego projektu spotykała się z pozytywnym przyjęciem lokalnej społeczności zainteresowanej historią.  W biografii dra Witwickiego od dawna mławianie widzieli materiał na ciekawy film. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła młodzież, która pod opieką swoich nauczycieli  upamiętniła człowieka, który w latach wojennej pożogi umiał pięknie żyć i dawał dowody swojej niezłomności  i człowieczeństwa.

Wypada mieć nadzieję, że nagrodzeni uczniowie w przyszłości zasilą  szeregi polskich dokumentalistów.

Nagrodzony film można obejrzeć TUTAJ.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x