Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Awaria na kolei. Ludzie nie dojechali do pracy


– Czekałem na pociąg od godziny 4:45 do 7:00. Nie pojechał żaden ani w stronę Warszawy, ani Gdańska. Podróżni przez megafony usłyszeli jedynie komunikat, że wystąpią utrudnienia z przyczyn niezależnych od PKP – sygnalizuje jeden z czytelników, który jak co dzień dojeżdża pociągiem do pracy.


O utrudnieniach w ruchu pociągów poinformował też Kolejowa Mława.

– Utrudnienia w ruchu pociągów na linii kolejowej nr 9 (na odcinku: Działdowo – Gdańsk Główny). Brak sterowania urządzeniami srk na stacjach i liniach, wstrzymany ruch pociągów. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji lub kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy – czytamy w opublikowanym dzisiaj poście.

Na razie nie wiadomo, kiedy uda się przywrócić normalny ruch na tej linii kolejowej.

W tej sprawie PKP wydało komunikat o treści:

„Dziś w czwartek 17 marca ok godz.4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Stan  wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut.  Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą.

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji”.

red. 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gerard
Gerard
8 miesięcy temu

Jeśli nie byłto to cyberatak, to kolej powinna wypłacić pasażerom odszkodowanie a nie tylko zwrot częsciowy ceny zakupu biletu. Moim zdaniem był to atak na urządzenia (systemy) dostarczane kolei przez exBombardiera czyli Alstom. Byłby to wstyd i utrata zaufania gdyby się przyznsli, że mają słabe zabezpieczenia na Wschodzie Świata

XYZ
XYZ
8 miesięcy temu

Cyberatak i tyle. Nie pierwszy i nie ostatni. 11 marca też był ale dotyczył tylko stacji Warszawa Wschodnia co rzutowało na inne stacje. Ale o tym oczywiście cisza. Poprawność polityczna obowiązuje.

Otto
Otto
8 miesięcy temu
Reply to  XYZ

Nie wiem czemu minusujecie powyższy komentarz, gdyż jest to prawda, tzn był to cyberatak, co w tv i radio potwierdzono. Prawdopodobnie dokonany przez naszych wschodnich sąsiadów. Co jest podpięte do Internetu, zawsze jest zagrożone…

teżMława
teżMława
8 miesięcy temu
Reply to  Otto

Wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Dodano, że możliwe są opóźnienia pociągów. Po godz. 11 zaczęto stopniowo przywracać ruch. To Alstom jest odpowiedzialny za awarię urządzeń. Zaprzeczono, że doszło do cyberataku.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-17/opoznienia-pociagow-awaria-na-kolei-usterki-urzadzen-sterowania/?ref=aside_najnowsze

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x