Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pożar traw w Mostowie i Nosarzewie Borowym


Strażacy znów wyjeżdżają do pożarów traw, zwykle na nieużytkach. Wczoraj takie pożary gasili około południa w Mostowie (gm. Szreńsk), a wieczorem koło Nosarzewa Borowego (gm. Szydłowo).


W Mostowie, szybko rozprzestrzeniający się pożar, który objął powierzchnię ok. 30 arów zagrażał budynkom, jednak dzięki sprawnej akcji strażaków udało się go opanować. Na miejscu działania gaśnicze przez dwie godziny prowadziły OSP Szreńsk oraz JRG Mława.  Policja ustala przyczynę pożaru, może to być zaprószenie ognia.

Wieczorem strażacy gasili też pożar suchych traw w Nosarzewie Borowym. Tam pożar zlokalizowany był na przydrożnych nieużytkach w pobliżu lasu. Tu działania prowadzone przez OSP Szydłowo, OSP Piegłowo, OSP Garlino i JRG Mława trwały około godziny.

Strażacy po raz kolejny przypominają, że wypalanie traw jest zabronione, niszczy też ekosystem i uśmierca mające tam schronienie zwierzęta.

red.

fot. OSP Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x