Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie otrzymali wypłat z RKO. ZUS wyjaśnia


Pierwsze transze wypłat Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego ZUS przekazał już w końcu lutego. Jak się okazuje są jednak osoby, które pomimo tego, że wniosek złożyły w pierwszych dniach stycznia tych pieniędzy jeszcze nie otrzymały. Ponieważ nie jest łatwo dodzwonić się na infolinię, nasza redakcja na prośbę jednej z czytelniczek starała się ustalić dlaczego tak się dzieje.


– Otrzymaliśmy na terenie płockiego oddziału ZUS łącznie kilkanaście zgłoszeń klientów zaniepokojonych tym, że nie otrzymali jeszcze wypłaty nowego świadczenia. Co prawda pod koniec lutego i na początku marca wypłaciliśmy pierwsze transze świadczeń, jednak oczywiście nie wszyscy klienci otrzymali już swoje pieniądze. W marcu rozpatrzymy automatycznie pozostałe wnioski i zrealizujemy wypłatę przyznanych świadczeń. Zdarzają się jednak sytuacje, że rodzice lub opiekunowie złożyli kilka wniosków na to samo dziecko. W niektórych wnioskach występują również błędy w numerze PESEL dziecka. To wszystko wpływa na czas rozpatrzenia elektronicznego dokumentu – wyjaśnia Piotr Olewiński regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

– Staramy się jako urząd wypłacić świadczenia jak najszybciej. Dalsze wypłaty Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będą realizowane 9 i 18 dnia każdego miesiąca – deklaruje ZUS.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jaca
jaca
8 miesięcy temu

DEKLARUJE ZUS? CHYBA ZNACIE NAZWISKO OSOBY Z KTÓRĄ ROZMAWIACIE? CZY SAMI WYMYŚLACIE INFORMACJE

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x