Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zmarł por. Józef Caban weteran m.in. bitwy pod Mławą


Wczoraj w wieku niespełna 107 lat odszedł na wieczną wartę por. Józef Caban – weteran kampanii wrześniowej 1939 roku, weteran kampanii wrześniowej, uczestnik bitwy pod Mławą oraz obrony Warszawy, żołnierz Armii Krajowej. Był ostatnim żyjącym członkiem przedwojennego Stronnictwa Narodowego.


Po klęsce wrześniowej trafił do niewoli niemieckiej, z której zbiegł. Okupację niemiecką spędził w pow. wieluńskim, gdzie podjął pracę zarobkową i działał w Armii Krajowej. W 1945 roku wyjechał na Ziemie Odzyskane, gdzie jako osadnik wojskowy osiedlił się w gminie Postomino.

fot.: fb/Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej C.
Maciej C.
8 miesięcy temu

ŚWIEĆ PANIE NAD JEGO DUSZĄ…

Rejniak
Rejniak
8 miesięcy temu

Żyje jeszcze Franciszek Skrzypczyk, 104 lata, walczył pod Mławą jak i też u Kleeberga, jest ostatnim Kleeberczykiem.

eMKa
eMKa
8 miesięcy temu

[*]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x