Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Tu znajdziesz bezpłatne wsparcie


W Mławie działa już Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Tu osoby pokrzywdzone jakimkolwiek przestępstwem znajdą nieodpłatną pomoc. Dyżury w punkcie, który mieści się w siedzibie MOPS przy ulicy Narutowicza odbywają się we wtorki i środy w godzinach 15-20. Można zgłaszać się osobiście bądź telefonicznie. 


Jak poinformował Krzysztof Piasek z Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Płocku, do punktu może zgłosić się każda osoba pokrzywdzona różnego rodzaju przestępstwami. Może to być chociażby przemoc domowa, wypadek drogowy, kradzież, oszustwo – w każdym przypadku odpowiednia pomoc będzie udzielana. Do punktu można się zgłaszać nawet w przypadkach, gdy ma się wątpliwości czy jest się ofiarą przestępstwa. W takiej sytuacji prawnik pomoże takie wątpliwości rozstrzygnąć.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem, ale też świadkowie przestępstw mogą liczyć przede wszystkim na specjalistyczną pomoc – prawną, psychologiczną czy psychiatryczną. W ramach Funduszu Sprawiedliwości można też otrzymać wsparcie materialne, np. na koszty świadczeń zdrowotnych, rehabilitacji czy wyrobów medycznych. W ramach pomocy można uzyskać sfinansowanie przejściowych problemów  z zobowiązaniami czynszowymi, zakupem żywności, czy opłaceniem rachunków.

Pomoc udzielana w punktach nie jest uzależniona od statusu majątkowego osoby pokrzywdzonej, taka pomoc może być udzielana również uchodźcom.

W Mławie taki punkt otwarty jest w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Narutowicza 6. Czynny jest we wtorki i środy od godz. 15:00 do 20:00. Można zgłaszać się osobiście, jak również telefonicznie: tel: 23 654 35 60 wew. 28.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x