Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gdzie by tu spokojnie obalić małpkę?


Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym to wykroczenie, za które można otrzymać mandat. A jednak wciąż mamy amatorów szybkiego spożycia „setuchny” na świeżym powietrzu. Mają oni swoje ulubione miejsca, z którymi specjalnie nawet się nie kryją. Znaczy je rządek porzuconych i opróżnionych już flaszeczek.


Jedno z tych miejsc to samo centrum miasta, tuż w pobliżu słynnego placu ruchomych płytek przy „handlowcu”.  Wąski pasaż pomiędzy ścianami wysokiej zabudowy daje zasłonę przed ciekawskimi oczyma przechodniów i w takim zaułku trzeba by mieć naprawdę pecha, żeby podczas spożycia trafił się patrol policji czy straży miejskiej. Jeszcze wcześniej spożywający mieli bardziej atrakcyjną miejscówkę , ale wstęp do niej zamknęła brama, która ukróciła proceder. Tyle że sąsiedztwo baru na świeżym powietrzu jest z zasady uciążliwe dla sąsiadów. Porozrzucane butelki, a bywa że i smród oddawanego tam moczu sprawia, że takiego sąsiedztwa nikt sobie nie życzy.

Jak na razie nie ma skutecznego sposobu, by z tym zjawiskiem skutecznie walczyć. Nie pomogła nawet podwyżka cen alkoholu w „setkach”. Zapewne uprzykrzyć życie mogłyby częste wizyty mundurowych, ale to da co najwyżej efekt zmiany miejsca.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
BANK
BANK
1 rok temu

NA KOPERNIKA SA ŁŻNA CHLAĆ DO ZE ..ŁAWECZKI MOŻNA CLAĆ DO BÓLU

OMG
OMG
1 rok temu

Alkoholizmu nie należy leczyć i wydawać pieniędzy na psychologów i inne takie akcje. Jest wolność to niech będzie niech piją ile wlezie i gdzie wlezie . A propos śmiecenia to ta sama osoba równie wyrzucić małpeczkę co i paczkę po fajkach lump to lump. A redaktor jak chce w końcu napisać artykuł życia to niech zrobi dokument ” Ja i małepeczka „

PIEGUSEK
PIEGUSEK
1 rok temu

Brudna Mława gdzie nie spojrzysz,Parking przy galerii jest na to dowodem,piją te małpki ,a butelkę za krawężnik.Piwo wypije puszkę za krawężnik.Dookoła galerii pełno śmieci,Parking przy galerii sprzątają jak jest ciemno,zmiata śmieci a wiatr rozwiewa i już po nie się nie schyli.Ktoś jednak bierze pieniądze za utrzymywanie porządku.

Liroy
Liroy
1 rok temu

Alkoholizm to jest choroba,wymięka żołądek a później glowa. Więc piją śmierdzą i srają pieniądze się duqy nie trzymają, a w sklepach i pod sklepami załatwiają swe rachunki tłuczonymi butelkami…

Klaudiusz
Klaudiusz
1 rok temu

A na ul. Broniewskiego nadal nie posprzątane stosy butelek po alkoholu. O bałaganie na tej ulicy i braku reakcji Ratusza pisał już Codziennik Mławski 1o marca.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Żabka powinna posprzątać.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Chyba Cię pos***o co oni winni! niedaleko też masz monopolowy, alfe itp.

Mmm
Mmm
1 rok temu
Reply to  Anonim

Żabka na Padlewskiego to samo, dookoła bloku pełno małpek.

Kim
Kim
1 rok temu

To jest robota straży miejskiej tylko że on się wysiąść z samochodu nie chce worki w ręce i to sprzatac skoro nie potraficie dopilnować porządku

Kuba
Kuba
1 rok temu

Na Mariackiej, w okolicach Żabki…

Gdzie jest Straż Miejska?

Od czego te obiboki są?
Co, ślepi są, nie widzą tych buteleczek i skupisk buteleczek? – no ale jeśli się tylko d.upy wozi autem, to może i nie widać.

Last edited 1 rok temu by Kuba
Inka
Inka
1 rok temu

obok WC jak widać

Golfista
Golfista
1 rok temu
Reply to  Inka

ta kałuża to nie WC, zabrudzenie ze złego odpływu z klimatyzatora zamontowanego u złotnika, zawrze tam kałuża stoi a jak zamarzną skropliny to ślisko że flaszkę można zbić.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Golfista

To zaplecze to syf kiła, nie dbają o wizerunek firmy.

Oki
Oki
1 rok temu

Na padlewskiego przy żabce

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x