Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

4 mln na zakup elektrycznych autobusów dla komunikacji miejskiej


Ciechanów otrzyma ponad 4 mln zł dofinansowania na zakup 3 nowych autobusów elektrycznych, które dołączą do miejskiego taboru Zakładu Komunikacji Miejskiej. Wartość całego zadania jest szacowana na 6,6 mln zł.


Prezydent Ciechanowa we wrześniu 2021 roku złożył do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie w ramach naboru do programu priorytetowego „Zielony transport publiczny”. Wniosek został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście rankingowej przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania.

W ramach realizowanego projektu planowany jest zakup 3 autobusów typu MIDI o napędzie elektrycznym. Typ i rodzaj pojazdów został dostosowany do potrzeb Zakładu Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Ciechanowie. Miejska spółka już od 2019 roku użytkuje autobus o napędzie elektrycznym. Powiększanie floty pojazdów zeroemisyjnych to jedno z ważniejszych miejskich przedsięwzięć, przyczyniających się do poprawy stanu powietrza. Zakup nowych autobusów jest rozłożony na lata 2022-2024 (po jednym pojeździe w roku).

– Przy obecnych szalonych cenach paliw to niezwykle pozytywna wiadomość, bo pozwoli na realne oszczędności. Co ważne, od ponad dwóch lat mamy zainstalowane na dachu budynku Zakładu Komunikacji Miejskiej panele fotowoltaiczne, które zasilają zieloną energią już posiadany przez nas autobus elektryczny. Podobnie będziemy chcieli funkcjonować w przypadku nowych autobusów. To oznacza, że na potrzeby ciechanowskiej floty elektryków nawet pośrednio nie będzie wykorzystywana energia, której źródłem jest węgiel (w szczególności ten rosyjski) – pisze w mediach społecznościowych prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
8 miesięcy temu

hmmm kto bogatemu zabroni poszaleć hehehe. Ile za to można by było kupić mieszkań socjalnych albo ułożyć nowych chłodników Tylko po co ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x