Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Człowiek, który poluje na światło, czyli wystawa Dariusza Tadrzyńskiego w Galerii 13„To ja, kobieta” – wernisaż wystawy fotograficznej Dariusza Tadrzyńskiego w Galerii 13 odbył się w piątek, 11 marca. Na wystawie pojawiło się wiele osób z Mławy, ale nie zabrakło również gości z Warszawy i Ukrainy. Ten wieczór był pełny artyzmu, zadumy, ciepła oraz patriotyzmu.

Każda kobieta, która przybyła na wernisaż wystawy Dariusza Tadrzyńskiego, otrzymała od niego czerwoną różę z okazji Dnia Kobiet. Wernisaż otworzył, jak zwykle gospodarz Galerii 13 – Janusz Dębski, który przedstawił sylwetkę bohatera piątkowego wieczoru. W kilku słowach o swoich pracach i tytule wystawy opowiedziała sam Dariusz Tarzyński. Później w ciepłych słowach o Dariuszu Tadrzyńskim mówili Wiesław Kiwit – prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej i Henryk Kacprzak – prezes Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech”.  Na spotkaniu zaproszeni goście mogli również usłyszeć wiersze autorstwa Dariusza Tadrzyńskiego, czytali je Janusz Dębski i Dorota Tadrzyńska. Oczywiście jak przystało na wystawę w Galerii 13 obecna była wspaniała muzyka w wykonaniu: Jacka Mianowskiego, Jarosława Aftyki i Piotra Słowikowskiego.

Warto nadmienić, że jedna z pasji Dariusza Tadrzyńskiego, oprócz fotografii i poezji, są rekonstrukcje historyczne. Jak wiadomo Dariusz Tadrzyński jest członkiem Zarządu GRHLC Mława i bardzo aktywnym rekonstruktorem (jako jedyny wziął udział we wszystkich edycjach rekonstrukcji Bitwy pod Mławą), więc na wernisażu jego wystawy nie mogło zabraknąć zdjęć kobiet rekonstruktorek oraz kolegów z grupy rekonstrukcyjnej.

Koniec spotkania można było skosztować słodkich wypieków i wypić lampkę szampana. Tradycją Galerii 13 jest również wspólne zdjęcie uczestników wernisażu.

Wystawę można oglądać do 5 kwietnia br. w godzinach otwarcia przechodni.

red.

fot.prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
1 rok temu

A DĘBSKI — JUŻ PROMUJE NASTĘPNEGO KANDYATA NA MLAWIANINA ROKU !!! Chciałbym zaznaczyć że nie jestem przeciw takim imprezom— ala zastanawia mnie fakt, i zapytuje PANA BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO ??? —to po co istnieją i dla kogo takie placówka kultury jak MIEJSKI DOM KULTURY, MUZEUM, BIBLIOTEKA–czy MDK ZOSTAŁ WYREMONTOWANY TYLKO PO TO ABY ODBYWAŁY SIĘ TAM SESJE R.MIASTA, ewentualnie potańcówki dla SENIORÓW, —przecież życie kulturalne mieszkańców winno się skupiać właśnie w w/w placówkach, czas wrócić do tych czasów kiedy tak było, i MDK tętnił życiem !!!

Zaburzony
Zaburzony
1 rok temu
Reply to  z bliska

Ale wpierw większość z Nas musiała by przejść przemianę wewnętrzną co na tym etapie jest nie możliwe . Dysputy o słuszności kubizmu i jego wpływu na społeczeństwo uważam za …jakby tu napisać żeby artyści się nie obrazili…no właśnie nie ma takiego słowa .

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Zaburzony

Jak to DOBRZE że prawdziwi artyści nie zajmują się kubizmem, natomiast zajmują się nim tacy armatorzy, którzy uważają że są artystami,.

Zaburzony
Zaburzony
1 rok temu
Reply to  Z bliska

pycha

Zaburzony
Zaburzony
1 rok temu
Reply to  Zaburzony

I jeszcze jedno , pewnie wiecie że nie jaki pan z Austrii malarz pseudoartysta w swym megalomanskim odlocie też nie uznawał a nawet niszczył działa np. kubizmu. Tak czy inaczej jak to śpiewa Kazik o artystach a prośba moja osobista o przystosowanie w końcu z tym roszczeniowym podejściem do tematu .

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Zaburzony

Zgadzam się !! w ich działaniu tych artystów amatorów właśnie występuje PYCHA !!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x