Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ulica Broniewskiego. Każdorazowo sprawa kończyła się na obietnicach


Wiele ulic w Mławie wręcz domaga się pilnej modernizacji. Niszczeją one bowiem w zastraszającym tempie. Wśród nich jest też ulica Broniewskiego. Choć ma kanalizację, to nie ma utwardzonej nawierzchni, chodnika ani oświetlenia. Jak twierdzą mieszkańcy nie ma też dobrej woli ratusza, by ten stan zmienić.


Stan ulicy, zilustrowany fotografiami opisał w nadesłanym do redakcji mailu jeden z czytelników. Cytujemy go w całości.

Chciałbym zainteresować Państwa ulicą Władysława Broniewskiego. Ulica jest zlokalizowana w środkowej części Mławy. W odległości niespełna 1 kilometra od Ratusza. W obrębie Alei Marszałka J. Piłsudskiego i ulic: Olsztyńskiej oraz Kossaka. Istnieje ponad pół wieku. Trzy lata temu powiało optymizmem. Z myślą o budowie stacji benzynowej LOTOS miasto na swój koszt wykonało sieć kanalizacyjną dla tej stacji oraz pobliskich ulic. W ulicy Broniewskiego wybudowano kanalizację sanitarną wraz z przyłączami do poszczególnych posesji i kanalizacji deszczowej z wpustami deszczowymi w pasie drogowym. Wszystko to, z myślą o mającym nastąpić w niedługim czasie wykonaniu nowej nawierzchni w postaci drogi asfaltowej, zamiast dotychczasowej gruntowej. Niestety wbrew szumnym zapowiedziom nowy asfalt został położony ale tylko na ulicy Kossaka przylegającej do stacji benzynowej. Okoliczni mieszkańcy pamiętają, że podczas tych prac budowlanych Burmistrz Miasta pojawiał się prawie codziennie ale jego zainteresowania w głównej mierze były ukierunkowane na odcinek drogi prowadzący do stacji benzynowej.  

Mijają lata a nawierzchni asfaltowej na ulicy Broniewskiego nadal nie ma. Po zakopaniu rur kanalizacyjnych i zaniechaniu dalszych prac drogowych, stan nawierzchni jest dużo gorszy niż przed  rozpoczęciem robót budowlanych w tym zakresie. Jakiekolwiek próby utwardzania sprzętem zmechanizowanym niewiele w obecnej sytuacji pomogą. Nawet po krótkotrwałych opadach deszczu, przez kilka dni nawierzchnia drogi jest pokryta warstwą błota „po kostki”, co uniemożliwia dotarcie „suchą stopą” pobliskim mieszkańcom do posesji. Pozostałym przechodniom korzystającym z tej drogi stan nawierzchni, po opadach deszczu uniemożliwia odprowadzenie dzieci do przedszkola w sposób bardziej bezpieczny i oszczędniejszy czasowo. Z uwagi na coraz gęściejszą zabudowę i coraz mniej terenów do spacerów, z dala od hałasu głównej arterii, także i sympatykom czworonożnych przyjaciół ten problem jest znany.

Z powodu „nawierzchni błotnej” wpusty deszczowe (studzienki) mające odprowadzać wody opadowe zostały już dawno temu zapchane do wysokości pokryw – kratek żeliwnych. Nawet po wybudowaniu drogi asfaltowej przywrócenie ich do pełnego stanu funkcjonalności (drożności) będzie nie łatwe i bardzo kosztowne. To duże marnotrawstwo i kompletny brak zainteresowania radnych z tego terenu. Jak się dowiedziałem w rozmowie, problem był zgłaszany w Ratuszu. Każdorazowo sprawa kończyła się na obietnicach. Niestety nie ma dobrej woli ze strony Ratusza nawet na wykonanie chodnika.

Na ulicy nie ma oświetlenia. Często zdarza się, że po zmierzchu a ostatnio nawet w ciągu dnia spotykają się tu „koneserzy” tanich alkoholi, którzy pozostawiają po spożyciu duże ilości opakowań głównie szklanych. Także i głośne dialogi  uczestników biesiady nie są na wysokim poziomie intelektualnym o kulturze nie wspominając. Wzdłuż drogi leżą stosy butelek, których uprzątnięciem nie są zainteresowane odpowiednie służby miejskie. Stwarza to ryzyko skaleczenia, zwłaszcza dla przechodzących tą drogą wieczorową porą.
Załączam fotografie wykonane w kolejnym dniu słonecznym, dlatego nawierzchnia wygląda korzystniej niż w dni deszczowe.

Burmistrz Sławomir Kowalewski wielokrotnie publicznie mówił, że nie uda się zaspokoić wszystkich potrzeb inwestycyjnych miasta. Nigdy jednak nie wskazał jakie czynniki decydują o kolejności modernizacji ulic. Jedynym czynnikiem jaki wskazał, jest warunek podłączenia mieszkańców do budowanej przez miasto kanalizacji sanitarnej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
56 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pioter
Pioter
8 miesięcy temu

Burmistrz woli stawiać pomniki, Stacja Mława, dwa i pół miliona kto dziś kupuje bilety w kasie i ile odjeżdża autobusów z tych peronów.
Monitoring, komu on służy jak dzisiaj w każdym budynku mamy kamery.
Parkingi na pół samochodu przed dawnym blokiem burmistrza osiedle Płocka.

Mieszkańcy chodzący na wybory
Mieszkańcy chodzący na wybory
8 miesięcy temu

My mieszkańcy domów jednorodzinnych oraz budynku wielorodzinnego (bloku) usytuowanego przy ulicy Broniewskiego żądamy od Burmistrza Miasta Kowalewskiego efektywnym (a nie efektownym) zajęciem się przedmiotową sprawą. Wobec tego wskazujemy na tak elementarne i podstawowe czynności jak niezwłoczne usunięcie śmieci i wulgarnego graffiti z murów. Objęcie nadzorem przez straż miejską ulicy i tym samym egzekwowanie zakazu spożywania alkoholu poprzez wystawianie mandatów karnych za spożywanie i zaśmiecanie butelkami i puszkami po alkoholu. Następnie niezwłoczne przystąpienie do opracowania dokumentacji oświetlenia ulicy. A przede wszystkim wykonanie chodnika. To jest zakres czynności na już teraz. Oczywiście nie wyklucza to podjęcia pozostałych działań w zakresie dokończenia budowy nawierzchni drogi.

Gniewacz
Gniewacz
8 miesięcy temu

Jeśli chodzicie na wybory to powinniście pamiętać, żeby wymienić radnych z tego terenu. A burmistrz to chyba kwestia przesądzona jest do wymiany za swoją fuszerkę i nieudolność na całej Mławie.

Z bliska
Z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Gniewacz

No właśnie z tego co widać to już chyba to BURMISTRZOWANIE MU SIE ZNUDZILO !!,

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy temu

Było też dać komu trzeba do kieszeni to latałby i przy waszym interesie …. kiedy za ten cały mławski śmietnik w ratuszu i wokół niego weźmie się CBA…… ????

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
8 miesięcy temu

Szanowni Państwo,
wszyscy ciężko pracujemy, starając się zorganizować dobrą pomoc dla osób uciekających przed wojną. Jest to możliwe dzięki szybkim decyzjom burmistrza Mławy i zaangażowaniu olbrzymiej liczby wspaniałych mieszkańców naszego miasta oraz powiatu, którzy dostarczają do Centrum Obsługi Uchodźców Wojennych niezbędne artykuły. Dzięki wolontariuszom i ludziom wrażliwym, którzy poświęcają swój czas, swoje pieniądze i domy, obsłużyliśmy ponad 900 uchodźców. Daliśmy im dach nad głową, jedzenie, ubranie, koce i… przywróciliśmy wiarę w ludzi. Codziennie na profilu facebookowym miasta M Miasto Mława publikujemy listę potrzeb, bo zasoby magazynowe Centrum topnieją w zawrotnym tempie, i codziennie ludzie odpowiadają na nasze apele – dziękujemy. Nie mamy czasu i energii, aby bawić się w polemiki z nieuprzejmymi komentatorami. Tym, którzy mają w sobie niespożyte zasoby energii, proponujemy dobrze je wykorzystać – poszukujemy wolontariuszy do pracy prawie w każdym obszarze życia. Warto pamiętać, że pokój jest kruchą wartością, a jego każda chwila jest cenna. Szanujmy się wzajemnie. Pozdrawiam – Magda Grzywacz

Zaklinanie rzeczywistości
Zaklinanie rzeczywistości
8 miesięcy temu

Odwracanie kota ogonem.
Wywoływanie tematów zastępczych. Pani wpis pownien zostać usunięty, pisze Pani o sprawach nie związanych z tematem. Proszę nie zasłaniać istoty sprawy i nieudolności oraz niegospodarności Burmistrza Kowalewskiego.

z bliska
z bliska
8 miesięcy temu

Powinniśmy zrozumieć że ta PANI GRZYWACZ,WŁAŚNIE PO TO ZOSTAŁA POWOŁANA, I STWORZONO DLA NIEJ WYDZIAŁ ZATRUDNIAJĄC DODATKOWO 2 OSOBY, ABY UKRYWAŁA WSZELKIE NIEUDOLNOŚCI I ZŁĄ GOSPODARKĘ — BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO !!

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Pani Magdo wojna wojną, a życie niestety toczy się dalej.
Wszystkie sprawy są równie ważne, bo jeśli będziecie zajmować się tylko uchodźcami i podwyżkami oplat dla mieszkańców, to niedługo obudzicie się z rękami w nocniku.
Czy naprawdę w Polsce najważniejsi są już tylko uchodźcy? Z mieszkańcami nie trzeba się już w ogóle liczc? – To wynika z Pani wpisu. W/g Pani sprawy miasta i mieszkańców są w ogóle nieistotne. Straszne to jest.

Gnom
Gnom
8 miesięcy temu

Szanowna naczelna wydziału
Pieniądze to bierzcie za to żeby dbać o miasto nie za obsługę punktu zbiórki darów które górnolotne nazwaliscie piastowski centrum obsługi
Wygodnie wam dziś stosować sztuczki kto widzi syf jest przeciw uchodźcom fuj niskie to żerować i lansować się na wojnie

Więc mam dla was propozycję w pracy za nasze pieniądze zajmujcie się tym za co biezecie pieniądze a centrum obsługujcie po pracy jak inni wolontariusze
Bo z tego co mi wiadomo to jest to zadanie starostwa
A pani niech sobie buzi wojna i uchodźcami nie wyciera bo to nieetyczne

Tik tok tak
Tik tok tak
8 miesięcy temu

I co uważasz Magdo że mamy wam pomnik postawić przecież to wszystko lansik jest od lat sądzicie w tym mieście odwracaniem rzeczywistości

Namierzył
Namierzył
8 miesięcy temu

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława, występuje na Facebooku pod pseudonimem Mclena Comber

https://m.facebook.com/profile.php?id=100001308876487

Z bliska
Z bliska
8 miesięcy temu

JEJKU A CO TO SIE STALO ŻE ZE OBUDZILA SIĘ Z LETARGU NACZRLNIK WYDZIALU PROPAGANDY MAGDALENA GRZYWACZ!!! zapoznałem się z tym co pani napisała, tylko nie wiem czy to Pani pisaka czy przepisała, a ten Pani wywód zmierza do jednego, znanego powiedzonka — MAMO CHWALA NAS — KTO?? MY ICH A ONI NAS !! i takie jest to pani działanie, chyba Pani nie za bardzo rozumiem, jakie jest Pani zadanie, bo pisze Pani o wszystkim, a zdaniem, nas mieszkańców pisze Pani o niczym co było by związane z tematem tej ulicy, a uchodźcami tak samo się zajmujecie jak ta ulicą , dobrzy jesteście tylko w apelach do mieszkańców, a jeszcze do dziś nie odpowiedzieli się na pytanie JAKIE SRODKI PRZEZNACZYL RATUSZ DLA UCHODZCOW Z UKRAINY, skoro nawet noclegów i wyposażenia nie potrafiliście dla tych ludzi przygotować,wychodzi na to że mają spać na materacach i we własnych ubraniach , bo mieszkańcy jeszcze nie przynieśli pościeli i kocy !! MYŚLĘ ZE JESZCZE ROK WYTRZYMAMY Z OBECNA WŁADZĄ!! — Z PEWNOSCIA PRZYJDZIE TAKZE CZAS ZMIAN I LIKWIDACJA ZBEDNYCH WYDZIAŁÓW !!!

Saga
Saga
8 miesięcy temu

Ludzie co wy oczekujecie od burmistrza, spójrzcie na stan ulic w Mławie:)
Z tego co wiem to będzie remontowana droga na ul Instalatorów… A co z resztą dróg?: Grzebskiego, Okólna, Brukowa, Nowa, Cegielnia, Zabrody, Krasińskiego

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
8 miesięcy temu
Reply to  Saga

Racja, ale dodam jeszcze ulice: Badarzewskiej, Sygietyńskiego, Szymanowskiego czy nowe ulice gruntowe odchodzące od Studzienca m.in. Modra czy Diamentowa.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Ho ho ho, jakby tak zaczął wymieniać wszystkie dziurawe i gruntowe ulice, które nie tylko w czasie opadów deszczu są w fatalnym stanie, to to pewnie co druga miejska ulica czy uliczka by się załupała do tego spisu.

Ipek
Ipek
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Najlepiej siedzieć przed kompem i się pruć do każdego.

Czytać ze zrozumieniem
Czytać ze zrozumieniem
8 miesięcy temu
Reply to  Saga

W przypadku ul. Broniewskiego chodzi o coś innego, ze zmarnowano pieniądze z powodu niedokończenia budowy drogi. Zniszczono dotychczasową nawierzchnię utwardzoną. Tu chodzi o MARNOTRAWSTWO pieniędzy podatników.

kasia
kasia
8 miesięcy temu

Czy trudno tam postawic kilka koszy na śmieci.?

Gladiator
Gladiator
8 miesięcy temu
Reply to  kasia

Pytanie powinno być inne. Czy trudność sprawia wyslanie po zmroku patrolu policji w celu wyłapania pijących alkohol i jednocześnie zaśmiecających.
Druga sprawa to czy Straż Miejska zapomniała o tej ulicy, że istnieje?

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Gladiator

Takimi sprawami winna zajmować się Straż Miejska, przecież od tego jest ten 12-to czy też 14-to osobowy zespół. Jest ich jak mrówek w mrowisku, ale po zmroku ich nie zobaczysz. Pewnie mają kurzą ślepotę. Nawet w dzień tylko wożą d.py autami, nie zaglądając w różnego rodzaju zaułki, bo to przecież strachliwe chłopaczki – jeszcze by ich pobili menele.

z bloku przy ul. Broniewskiego 6
z bloku przy ul. Broniewskiego 6
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Straż Miejska działa do 15-tej a menele prawdopodobnie pojawiają się po godzinie 18-tej. Nic im nie orzeszkodzi. Jedynie piesze patrole policji. Ale jeśli te będą wjezdzać samochodem na tą ulicę to zrobi się nie tylko większe błoto ale i bagno.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

przypadkiem nie do 22-giej? – tylu ich jest, że powinni pracować minimum na 2 zmiany.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  kasia

Menele i tak nie wrzucą butweleczek do kosza, a to są wszystkie śmieci właśnie meneli pijących po kątach (nie tylko pijących).
Te suche, zeszłoroczne chwasty też same nie wskoczą do kosza na śmieci.

Julek
Julek
8 miesięcy temu

P.Przybyszewski ,niech najpierw się Pan nauczy poprawnie pisać i wypowiadać.

Radny Cookies
Radny Cookies
8 miesięcy temu
Reply to  Julek

Julek, popisałeś się i co z tego wynika?

janek
janek
8 miesięcy temu

Ale brudasy tam mieszkają trochę śmieci zebrać ciężko , niech żyją w brudzie ,mamy ważniejsze wydatki ,będzie nowa ulica to ją zniszczą,zostawić brudasów

Eryk
Eryk
8 miesięcy temu
Reply to  janek

W tym mieście mieszka podobno czasem też burmistrz i to jemu podlegają służby oczyszczania miasta. To oni powinni sprzątać drogę publiczna.

Mieszkanka tutejszej okolicy
Mieszkanka tutejszej okolicy
8 miesięcy temu

Ten odcinek ulicy Broniewskiego to zaledwie dojazd do 3-4 posesji, z czego budynki pokazane na zdjęciu mają główny dojazd z al. Piłsudskiego i Matejki. Tamtędy naprawdę mało kto się porusza. Panie Jerzy proszę następnym razem być bardziej obiektywnym w swoich artykułach.

Acatus
Acatus
8 miesięcy temu

Jak widać Pan Jerzy jest obiektywny ponieważ prezentuje różne punkty widzenia na problemy mieszkańców Mławy, W przeciwieństwie do konkurencyjnego portalu, który podejmuje tematy wybiórczo nie narażając się „miejskiej klice”. Dlatego Codziennik Mławski zyskuje coraz większą przewagę.
Natomiast w odniesieniu do ulicy, to mam wrażenie, że nie rozumie pani problemów ludzi z tego terenu zamieszkania. Przy tym nie trudno zauważyć, że cechuje panią brak empatii.
Bramy wjazdowe do tych posesji znajdują się od strony Broniewskiego a nie Piłsudskiego. Zanim coś pani niemądrego napisze, trzeba się upewnić jak jest „na gruncie”.
Ludzie czekają na asfaltową ulicę 50 lat a pani to uzasadnia tym, że mało osób tam się przemieszcza. Wbrew pozorom tą drogą przemieszcza się dużo ludzi z pobliskich budynków wielorodzinnych (bloków). Cóż za buta i arogancja i tolerowanie nieróbstwa ludzi z Ratusza.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

To znaczy że jak 4 posesję to można ich ignorować
Ciekawie myślicie tam w ratuszu

Tomczyk
Tomczyk
8 miesięcy temu

Prawdopodobnie ta osoba podszywa się pod „Mieszkankę tej ulicy” ponieważ nikt normalny nie bylby przeciwny poprawiewarunków przemieszczania. W tym przypadku chodzi oczywiście o wykonanie nawierzchni asfaltowej.
Treść powyższego wpisu jakoś dziwnie kojarzy się z tonem wypowiedzi rzeczniczki prasowej ratusza.

Tomczyk
Tomczyk
8 miesięcy temu

Akurat pani wyjątkowo ma wjazd od Al. Pilsudskiego więc jej gancegal, czy sąsiedzi toną w błocie. Wstyd!
Lepiej by było gdyby pani zamalowala na swoim murze te wulgaryzmy lub posadziła duże krzewy np. tak aby w przyszłości nie trzeba było ponownie usuwać tych malunków. Stan ogrodzenia to akurat sprawa własciciela posesji.

Mądrala z alei nr 14
Mądrala z alei nr 14
8 miesięcy temu

Pani Mirosławo nie spodziewaliśmy się tego po Pani. To, że pani ma wyjątkowo wjazd od Piłsudskiego i nie korzysta z tej ulicy nie uprawnia, do krytykowania mieszkańców, którzy oczekują należytego stanu nawierzchni ulicy. Lepiej niech pani zatka dziurę w murze, z której podczas deszczu wylewa się woda na ul. Broniewskiego powodując nasiąkanie gruntu i błoto. Te bazgroły też z muru też powinna pani usunąć na swój koszt. A wynika to z prawa budowlanego.

z bliska
z bliska
8 miesięcy temu

Proszę nie oczekiwać że Pan JERZY, BĘDZIE OBIEKTYWNY!!!! — to nie jest w jego zwyczaju !!!, a na Pani post już odpowiedział w poniższym wpisie pod jego dyżurnym nickiem „Anonimowo”—nawet wie gdzie tak myślą , ale na to pytanie nie doczekamy się odpowiedzi ???

Acatus
Acatus
8 miesięcy temu

 Panie Jerzy proszę następnym razem być bardziej obiektywnym w swoich artykułach.

Zabrzmiało jak pogróżki wobec niezależnego dziennikarza, w stylu Putina. Nie rozumie pani na czym polega rzetelne dziennikarstwo, to nie handel obwoźny pani Mirosławo.

Z bliska
Z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Acatus

Coś wysoko że swoim mi ocenami, sięgasz—+a powinieneś dostrzec, to co masz w POLSCE, A TY OD RAZU SYPIESZ PUTINEM,!! W MLAWIE SZUKASZ NIEZALEŻNEGO DZIENNIKARZA, to jakaś pomyłka bo aby być NIEZALEŻNYM
DZIENNIKARZEM, — TO TRZEBA DOSTRZEGAC SWE BLEDY — to inteligencja. A PRZYZNAC SIE DO NICH TO POKORA– A WIECEJ ICH NIE POPEŁNIAĆ –TO MĄDROŚĆ !!!!
Niestety tego rzetelnego dziennikarstwa, jest brak NACZELNEMU PORTALU codziennie.pl

Gepard
Gepard
8 miesięcy temu
Reply to  Z bliska

Mylisz się i to bardzo. CM pisze jak jest w odróżnieniu od konkurencyjnego portalu, który przemilcza niewygodne fakty i blokuje niepochlebne wobec władzy komentarze.

Z bliska
Z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Gepard

Niestety nie mylę się, ale szanuję twoje zdanie ja pozostanę przy swoim, a co do tego drugiego portalu NASZA MŁAWA, TO PROWADZI GO WYBITNA DZIENNIKARKA, RED ŁAZOWA, U KTOREJ JEST CENZURA NA CAŁEGO, I ZAWSZE TO DYŻURNE SLOWO — WYMODEROWANO, ten portal to obrońca Ratuszowych działań, to takie samo działanie jak naczelnik GRZYWACZ! — KTÓRĄ JAKZE PRAWIDŁOWO OCENIAJA DZISIAJ MIEDZKANCY TEJ ULICY I NIE TYLKO I YRZEBA POWIEDXIEC ZE MAJĄ. 100% RACJI W SWYCH OCENACH !!!

Ile w kopercie
Ile w kopercie
8 miesięcy temu

Tak właśnie jest. Burmistrz jest zainteresowany biznesem, w tym przypadku troszczył się o dobry asfaltowy dojazd do prywatnej stacji LOTOS a zwklych wyborców ma gdzieś. Jego zainteresowania sprowadzają się tylko do deweloperki i benzyniarzy.

Anonim.
Anonim.
8 miesięcy temu

Bardziej od nawierzchni zwraca uwagę syf na poboczach tej ulicy.to taki typowy mławski obrazek.
Niedawno została położona nawierzchnia na ul. Klomowej, zobacznie jaki tam już jest syf na poboczu. Taki sam jak i tu.
Tak się zastanawiam… czyja to wina. Po części to chyba wina mieszkańców.

Acatus
Acatus
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

Sprzątanie ulic i dróg publicznych nie należy do obowiązków mieszkańców. Zwłaszcza, że jak wynika z treści artykułu szlaja się tam po zmroku jakiś podejrzany element i spożywa alkohol. Wulgarne graffiti na ścianie to też przecież nie sprawka pobliskich mieszkańców. Od pilnowania tego typu porządku jest straż miejska i policja. A ludzie z ratusza powinni inicjować działania przeciwdziałające tego typu patologii. Najlepiej składać winę na mieszkańców. Przecież oni płacą podatki na utrzymanie ulic, oświetlenie a także i na straż miejską podległą bezpośrednio burmistrzowi.

z bliska
z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Acatus

Niestety od lat wiadomo że ludzie RATUSZA nie są przyzwyczajeni aby inicjować działania mieszkańców, — bo przykład idzie z góry od SZEFA !! któremu jest znany tylko system nakazowy !!!— dlatego w Straży Miejskiej pracuje coraz więcej ludzi — tylko że z tego nić nie wynika, aby cokolwiek się poprawiło, w ramach pilnowani ładu i porządku !!! czego efektem są od dłuższego czasu artykuły PANA naczelnego dziennikarza portalu !! — który pisze sobie a muzom !!

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim.

Ul. Klonowa wysprzątana, czy Broniewskiego też posprzątano?
Pani rzecznik czyta, UM reaguje.

Gladiator
Gladiator
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Nie ma reakcji Ratusza.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
8 miesięcy temu

Burmistrz dał do zrozuniemia, że jest warunek podłączenia mieszkańców do budowanej przez miasto kanalizacji sanitarnej- wtedy istnieje możliwość modernizacji drogi, remontu.
Wobec tego:
1. Z jakimi osobami burmistrz konsultował kryterium, o którym jest mowa powyżej?
2. Czy posiadal delegację Rady Miasta Mława, która zezwoliłaby mu na przyjęcie takie kryterium?

Spo
Spo
8 miesięcy temu

Na pewno nie z tobą

Andrzej
Andrzej
8 miesięcy temu
Reply to  Spo

Z Tobą tym bardziej. Ha ha

Spo.
Spo.
8 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

To fakt więc chyba z nikim

z bliska
z bliska
8 miesięcy temu

ODPOWIEM !!— NIE POSIADAŁ BO NASZ BURMISTRZ JEST SAM W SOBIE WŁADCĄ DO PODEJMOWANIA TAKICH DECYZJI !!— a my mieszkańcy możemy sobie tylko napisać jakie jest nasze zdanie na temat takiej działalności, ALE TO GROCH O ŚCIANĘ– !!!—WYCHODZI NA TO ŻE GDYBY LUDZIE UMIELI KOCHAĆ !!–TAK JAK POTRAFIĄ OSZUKIWAĆ !! –TO ŻYLIBYŚMY W PIĘKNYM ŚWIECIE !! — NIESTETY PEWNIE TA PROSTA PRZYPOWIEŚĆ NIE JEST ZNANA BURMISTRZOWI KOWALEWSKIEMU !!!

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
8 miesięcy temu

Kamil z Tobą z cały szacunkiem mało kto chce mieć do czynienia. Dużo gadasz, mało robisz. Niestety musisz się jeszcze w wielu kwestiach podszkolić. Garstka ludzi na Ciebie zagłosuje w następnych wyborach na burmistrza.

Zuzanna S.
Zuzanna S.
8 miesięcy temu

Najlepiej jest wszystko zrzucic na Przybyszewskiego, a gdzie radni, czemu ich nie pytacie?

Z bliska
Z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Zuzanna S.

A no właśnie, tylko że ci Radni z WÓLKI są bezradni, i patrzą tylko na to co oni z tego będą mieć– a dobitnym przykładem jest RADNY KRAJEWSKI, KTORY W RADZIE MIASTA ZASIADA, OD ROKU 1990,
i mimo, że jest na Wólce mało aktywny, chyba że JEGO aktywność to obiecanki, a jest takie przysłowie, CZYZBYSCIE nie znali tego wyborcy że WOLKI, a to przysłowie brzmi OBIECANKI CACANKI A GŁUPIM RADOŚĆ!! Macie na Wólce ludzi, którym warto zaufać– ale nie lepiej wam wychodzi opluwanie tych aktywnych!! CZAS ABYSCIE PRZEJRZELI NA OCZY!! może WRESZCIE dostrzeże to RADNY KORCZAK — OBY !!

Aonimowo
Aonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Z bliska

Radny Korczak głosuje tak jak radni burmistrza on nic nie dostrzeże prócz diety.

Beret
Beret
8 miesięcy temu

Niech Kamil posprząta. Ma taczkę, napewno i miotłę i preduspozycje do wykonywania tego typu czynności
W niczym innym nie będzie tak efektywny i skuteczny.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Beret

Świetny nick do takiego komentarza. Powinieneś jeszcze do niego dodać „zryty”. Widać jak masz równiutko pod sufitem.

56
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x