Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oszuści mogą podszywać się pod uchodźców z Ukrainy


fot. ilustracyjne


Ostatnie wydarzenia i napływ uchodźców z Ukrainy sprawiły, że już pojawiły się osoby próbujące wykorzystać tę sytuację do celów niekoniecznie szlachetnych. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których ktoś będzie próbował wykorzystać okazję i wzbogacić się kosztem pokrzywdzonych. Taką sprawę sygnalizuje ciechanowska policja.

– Do jednego z domów na terenie powiatu ciechanowskiego zapukała kobieta podająca się za uchodźcę, próbowała dostać się do środka domu pod pozorem prośby o żywność. W tej sytuacji starsza mieszkanka naszego powiatu okazała się być przewidującą i nie straciła czujności. Nie pozwoliła wejść do środka kobiecie – informuje kom. Jolanta Bym oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

Policja apeluje o ostrożność, ponieważ wyobraźnia oszustów nie zna granic. Rekomenduje też, żeby wspierać znane i działające od lat organizacje, które działają transparentnie i jawnie rozliczają środki.

Pamiętajmy, żeby zawsze weryfikować te instytucje czy osoby, którym chcemy udzielić pomocy. Zawsze dokładnie zweryfikujmy, komu przekazujemy pieniądze lub rzeczy materialne. 

Osoby, które chcą wesprzeć Ukrainę mogą sprawdzić listę oficjalnych zbiórek na stronie pomagamukrainie.gov.pl

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x