Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gmina Wieczfnia Kościelna. Problem z zaorywaniem dróg


Rozpoczęcie wiosennych prac polowych powoduje czasem niszczenie dróg gruntowych poprzez podorywanie. Na ten problem zwrócił uwagę wójt gminy Wieczfnia Kościelna w opublikowanym komunikacie. Przypomina w nim, że drogi gruntowe nie są odporne na działanie pługa rolniczego, a zaorywanie pasa drogowego stanowi wykroczenie i podlega karze grzywny bądź nagany. Poniżej pełna treść komunikatu w tej sprawie.


Wraz z rozpoczęciem wiosennych prac polowych nasiliło się zjawisko niszczenia dróg. Problem dotyczy w szczególności dróg o nawierzchni gruntowej, które z roku na rok stają się coraz węższe. Bywa, że rolnicy nie tylko orzą pobocza dróg, ale też w końcu sieją na drogach gminnych, niszcząc przy tym rowy przydrożne. W ostatnim tygodniu jest to szczególnie widoczne na ciągach komunikacyjnych powstałych w trakcie budowy farmy wiatrowej. Drogi te zostały wybudowane w sposób pozwalający na długoletnie użytkowanie w normalnych warunkach. Nie są natomiast odporne na działanie pługa rolniczego. Informuję, ze takie działania są zabronione i przypominam o karach, jakie grożą za niszczenie dróg gminnych, zwłaszcza poprzez ich zaorywanie oraz usuwanie istniejących znaków granicznych. Straż Gminna raz w tygodniu będzie dokonywać oględzin i wszystkie akty wandalizmu będą przedmiotem stosownych postępowań.

Zaoranie pasa drogowego, zawężanie w inny sposób pasa drogowego lub przydrożnego stanowi wykroczenie zgodne z art. 100 kodeksu wykroczeń i zagrożone jest karą grzywny do 1000 złotych lub karą nagany.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Endi
Endi
8 miesięcy temu

Powinni karać i to porządnie, jak jeden z drugim zapłacił by karę to następnym razem zastanowi się dobrze dokąd orać. Wiecznie im mało z czyjegoś to doorają ale Ty od niego to już będzie źle.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Endi

Może nie tyle mało co nie chce się albo nie umie się operować sprzętem rolniczym. Niektórzy nawet nie potrafią prawidłowo zaorać i zadbać o swoje pola, stąd mają zachwaszczone pola.
Jest różnica : rolnik, a rolnik.
Nie wolno wrzucać wszystkich rolników do jednego worka.

Gość
Gość
8 miesięcy temu

To jest już jakiś problem rolnikom to jest mało wiecznie u nas to samo a miedze to porobili na 5 cm. Karać zabierać dopłaty inaczej nie przestaną ps jeździć im po o lbsianym jak była droga

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 miesięcy temu

Zapraszamy do wieczfni Kolonii na drogę stronę w windyk gdzie były robione drogi pod wiatraki były idealne do położenia asfaltu teraz co się dzieje to jest tragedia zapraszamy władzę na przegląd dróg

ABC
ABC
8 miesięcy temu

Hehe, jak ta straż gminna działa jak w gminie Wiśniewo (a to te same osoby) to nic z tym nie zrobią. W gminie Wiśniewo na drodze asfaltowej jest taki syf przez rolnika że nawet nie widać gdzie asfalt a gdzie pobocze i tak w sumie jest ciągle a jakoś strażnicy nie reagują.

Wzk
Wzk
8 miesięcy temu

Jak orac to hektary jak kochac to ksiezniczki

Zocha
Zocha
8 miesięcy temu

karać, a nie ostrzegać

Zachłanność
Zachłanność
8 miesięcy temu

Chłopu zawsze mało, wszystkiego. Najlepiej tuczyłby się z cudzego.

Wkurzony
Wkurzony
8 miesięcy temu
Reply to  Zachłanność

Nie wszystkim jest mało sam jestem rolnikiem ale ostro potępiam takie postępy droga jest drogą a pole polem i tak powinno pozostać

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x