Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

30 nowych terytorialsów złoży przysięgę


W sobotę 12 marca o godz. 11:00, w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy– ochotników. Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 30 terytorialsów.


Będzie to drugie w tym roku zaprzysiężenie nowych ochotników, którzy zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mimo trudnej sytuacji geopolitycznej nie brakuje chętnych do założenia munduru i wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju, ale przed wszystkim swoich małych ojczyzn.

W sobotni poranek przysięgę złoży małżeństwo, które ze względu na trudne czasy w jakich przyszło nam żyć, postanowiło wspólnie zdobyć przeszkolenie wojskowe by zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną do obrony siebie i swojej lokalnej społeczności.

Dołącz do nas!

Proces rekrutacji w szeregi 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Osoby zainteresowane pełnieniem terytorialnej służby wojskowej, która daje możliwość doskonałego łączenia życia prywatnego i zawodowego z służbą ojczyźnie, będą miały jeszcze możliwość skorzystania z jednego z pięciu terminów szkoleń, jakie przeprowadzi 5 MBOT w 2022r. Brygada planuje przeprowadzić jeszcze 5 szkoleń podstawowych oraz wyrównawczych dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Kolejne odbędzie się 13 maja i potrwa do 28 maja.

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z rekruterem, do którego kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x