Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejni mistrzowie parkowania. Tym razem na Osiedlu MłodychProblem z nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami na Osiedlu Młodych jest zjawiskiem nagminnym. Użytkownicy samochodów łamią przepisy drogowe, które obowiązują w strefie zamieszkania oznaczonej znakiem D-40. Przykładem może być zdjęcie nadesłane w niedzielę 6 marca przez jednego z naszych czytelników. Widać na nim,  jak dwa samochody dostawcze są zaparkowane wzdłuż jedni i blokują dojście dla osób pieszych do chodnika.

– To nie pierwszy sygnał o nieprawidłowym parkowaniu na tym osiedlu, ale są miejsca, gdzie parkowanie niezgodne z przepisami jest bardzo uciążliwe. Tak parkowane są np. samochody przy budkach, gdzie można kupić warzywa. Niektórzy kierowcy zatrzymują się przy samych stoiskach, bo są wygodniccy i nie chce im się iść po zakupy 3-4 metry. W taki sposób tworzą się korki, a auta nie mogą przejechać bo ktoś robi zakupy. jest to bardzo niebezpieczne  – czytamy w nadesłanym mailu.

– Kilka razy wystosowałem pisma do komendanta straży miejskiej i do komendanta mławskiej policji. Niestety nic to nie dało. Patrole były rzadkie, a nałożone mandaty nie przyniosły skutku – mówi Szymon Wyrostek Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych.

– Kiedy sam osobiście zwracałem uwagę kierowcom, że parkują niewłaściwie spotykałem się z agresywnymi odzywkami typu: „ja tak parkowałem i parkować będę i nikt nie będzie mnie uczył, bo jestem zawodowym kierowcą — dodaje.

Znak D-40 „strefa zamieszkania” znajduje się na wszystkich wjazdach i wyjazdach z Osiedla Nr 15 Młodych – od strony ul. Szpitalnej i od strony Osiedla Zielone Tarasy. Stosuje się go w celu oznakowania ustalonej strefy zamieszkania, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego (pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20km/h, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Takie parkowanie to… „małe piwko przed śniadaniem”… Tuż przy bloku nr 12, bezpośrednio przy ścianie, pod oknami parkuje sobie od dłuższego czasu osobówka. To jest przy klatce schodowej najbliższej do garaży. Ten blok to ostatni na osiedlu, gdzie wykonano docieplenie elewacji. Elewacja piękna bo nowa. Pod nią byłby piękny trawnik, gdyby któryś z mieszkańców nie urządził sobie tam parkingu. I tak mamy tam rozjeżdżone klepisko. To, że nie interesuje to policji, straży miejskiej, obrońców przyrody to już mnie nie dziwi. Ale co na to pozostali mieszkańcy tej klatki, tego bloku. Widocznie lubią wdychać spaliny a nie lubią porządku i zieleni wokół siebie.
Dla nie zorientowanych dodam, że naprzeciwko przy ulicy jest wystarczająco duży parking a przy Biedronce jeszcze większy. I z tego co widzę w niedziele i święta przy Biedronce parkuje sporo prywatnych samochodów. I OK jeśli Biedronce to nie przeszkadza, chwała im za to.

Kolo
Kolo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Widocznie nie potrafi jeździć po schodach, bo gdyby umiał to by zaparkował na klatce schodowej bezpośrednio przy drzwiach do swojego mieszkania

Sąsiad
Sąsiad
2 lata temu
Reply to  Kolo

Wjechałby do mieszkania

Osiedlowy
Osiedlowy
2 lata temu

Czyli już wiadomo kto podpierdzielił do straży miejskiej która objechała całe osiedle i powkładała szmaty za wycieraczki…fakt te dostawcze to przegięcie ale parkuję na niewyznaczonych miejscach poza ulicą od kilku lat i nikt nie miał z tym problemu aż do teraz. Dalej będę tak parkował bo to jedyna szansa aby bezpiecznie wyjąć dzieci z auta i nie mieć obitego samochodu drzwiami od szanownych posiadaczy wraków i innych wynalazków a za podpierdzielanie na straż karma powróci.

Łupek.
Łupek.
2 lata temu
Reply to  Osiedlowy

Nie umiesz parkować plac mandaty. Miej trochę honoru a nie jęczysz jak baba

Osiedlowy
Osiedlowy
2 lata temu
Reply to  Łupek.

na mandaty mnie stać ale punkty chętnie oddam Tobie leszczyno

xw45
xw45
2 lata temu

pod dworcem PKP na Wolce parkuje TRI nikogo to nie interesuje policja jezdzi i nie zwraca na to uwagi

Tir
Tir
2 lata temu
Reply to  xw45

Ty konfidencie co parkuje?

Robert.
Robert.
2 lata temu
Reply to  xw45

Samochody ciężarowe w terenie zabudowanym mogą parkować tylko w wyznaczonych miejscach ale policja ma to gdzieś. Parkują nawet pod ich nosem przed parkiem w centrum miasta.

Anusia
Anusia
2 lata temu
Reply to  xw45

S może ktoś zajmie się ul. Krasickiego to co wyrabia deweloper i samochody parkujące po obydwóch stronach ulicy to szok. Jest tam duże przedszkole i szkoła i budowa bloków z wyjazdem na tą ulicą. Straż miejska ani burmistrz nie chcę wiedzieć co tam się dzieje.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anusia

Rączka rączkę myje… i to wszystko.
W Mławie deweloperzy to takie święte…

Moto
Moto
2 lata temu

Parkowanie w Mławie to temat rzeka. I w centrum miasta i na osiedlach. Nie ma to znaczenia. Byle jak, byle gdzie. Nikt z nikim się nie liczy. Kierowca to też pieszy jak wysiądzie z samochodu ale często tym zapomina.Zero szacunku dla innych Samochody zaparkowane na cej szerokości chodnika w szczególności te dostawcze, na przejściach dla pieszych, na skrzyżowaniach i trawnikach, na miejscach dla niepelnosprawnych. .Dziwi mnie tylko samozadowolenie straży miejskiej i policji która przechodzi, przepraszam przejedza obok tych samochodów obojętnie. Za co oni biorą pieniądze?? W końcu utrzymują się z naszych podatków. Jak im się nie pokaże palcem to udają że tego nie ma.Wstyd.

Ktos
Ktos
2 lata temu

Ciekawe czy podczas wojny u nas tez tak pieknie bedzie zachwalac wojska rosyjskie jak mu karabin w tylek wsadza

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ktos

Jesteś i.diot.ą.
Co ma piernik do wiatraka?

Luz
Luz
2 lata temu
Reply to  Ktos

Podczas wojny tacy jak ty pierwsi uciekną z kraju.

Anżej
Anżej
2 lata temu

A ja jak zaparkowałem przy krawężniku nie blokując chodnika to dostałem mandat. Ciekawe czy kierowcy tychże pojazdów również zapłacą. Panie wyrostek prosimy również dosłać informacje, że żeś Pan zgłosił wykroczenia do odpowiednich organów ścigania

Anżej
Anżej
2 lata temu

Panie wyrostek w tym akurat się z Panem zgadzam. Wysłał Pan zdjęcie nieprawidłowego parkowania. Ale jako zarządca osiedla powinieneś Pan zadbać oto, aby zostały wyznaczone linie poziome odkąd jest parking. Dużo Pan gadasz , a mało robisz. Jako mieszkaniec osiedla i bloku nr 16 widzę, że od dłuższego czasu nasz parking należy również do innych bloków takich jak 4, 6 czy nawet 1. Zrób Pan coś z tym, bo jako mieszkancy widzimy że żeś Pan taki sam jak nasz rząd. dużo gadać, obiecywać a guzik Pan robisz.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu
Reply to  Anżej

Andżej naucz się czytać może najpierw zanim zaczniesz pisać. Wyrostek nie wysłał zdjęć, tylko redaktor z nim rozmawiał, a zdjęcie pochodzi od czytelnika, a nie od Wyrostka. Czepiacie się go jak rzep psiego ogona. Moglibyście z niego zejść. Czego mu zazdrościcie?
Wy7bieracie go na przewodniczącego osiedla, facet się stara jak może, organizuje imprezy, dba o porządek, a wam ciągle mało, ciągle na nim wieszacie psy. To nie worek treningowy do boksowania ani nie chłopiec do bicia, tylko dorosły człowiek taki sam jak i wy malkontenci z bożej łaski.
Na jego miejscu już dawno bym podziękowała za tę fuchę i zamknęła oczy na wszystko, „i róbta co chceta”.

Anżej
Anżej
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

Pochodzi do wyrostka bo z jego okna robione. Mieszkam to wiem z czyjego okna bylo zrobione.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Anżej

Pan Wyrostek nie ma czasu, na takie rzeczy Ten Pan potrafi jedynie pisać , przecie jest „dziennikarzem”- no i obecnie jest zajęty swoją wystawą / breloczki / w PRZASNYSZU !!! sam już nie wie co robić, w naszej MŁAWIE to prezentuje się już w PRZASNYSZU, bo tam go jeszcze ludziska nie znają– a Mławiacy winni wiedzieć że to jest PRZEWODNICZĄCY MŁAWSKIEGO SLD LEWICA. a jak już coś napisze to myśli że już wszyscy winni stać na baczność bo pisze WYROSTEK !!!

Jan Kos
Jan Kos
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Sam siebie poinformuje Pan? dobre….

Członek zarządu
Członek zarządu
2 lata temu
Reply to  Anżej

Ale dał czadu… Kozaczku a ile razy byłeś na spotkaniu osiedlowym? Czytasz ogłoszenia na tablicy lub na Fanpage Osiedla? Mało robisz to Ty, za mało narzekasz … Ile razy rozmawiałeś z Przewodniczącym lub zarządem?

Szymon Wyrostek, Przewodniczący wraz z Zarządem Os
Szymon Wyrostek, Przewodniczący wraz z Zarządem Os
2 lata temu
Reply to  Anżej

Szanowny Panie, oto
Podsumowanie roku 2021 na Osiedlu Nr 15 Młodych:

Niestety rok 2021 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, mimo to Zarząd Osiedla Nr 15 Młodych wykonał następujące działania, które nadzorował Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych, Szymon Wyrostek.
1. Wystosowano 12 wniosków, w tym jeden drogą e-mail do
– Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarni Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Mławie (1), 
– Urzędu Miasta Mława (3), 
– Straży Miejskiej (4), 
– Komendy Powiatowej Policji (3), 
– Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo Mostowe MPDM (1),
2. Przedstawiciele Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych uczestniczyli we wszystkich uroczystościach patriotyczno-państwowych w Mławie,
3. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych, Szymon Wyrostek uczestniczył w spotkaniu Przewodniczących Zarządów Osiedli z terenu Mławy z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim i Przewodniczącym Rady Miasta Lechem Prejsem, 
4. Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych, Szymon Wyrostek uczestniczył we wszystkich sesjach Rady Miasta Mława osobiście i on-line,
5. Zarząd Osiedla Nr 15 Młodych zorganizował dwie uroczystości  
– w czerwcu Dzień Dziecka z Sercem i do Serca  
– w grudniu III Osiedlowe Mikołajki ,
6. Pojemnik serce na plastikowe korki został zapełniony 31 razy co daje 837 kilogramów plus worki zebrane w czasie „Dnia Dziecka z Sercem i do Serca”,
7. Oprócz aktywności osobistej, Zarząd Osiedla i przewodniczący Zarządu osiedla Nr 15 Młodych był aktywny na Fanpage Osiedla Młodych na Facebooku
– Fanpage ma1066 polubień
– opublikowano 121 postów, w których na bieżąco informowano mieszkańców o działaniach na Osiedlu Młodych  
8. Tablica Informacyjna Osiedla Młodych 
– wywieszano na niej informacje i ogłoszenia
– wystrój zmieniał się w zależności o pory rok

PS. Jeżeli to dla Pana jest nic nie robienie, to chyba żyjemy w dwóch różnych relatywnych światach

Anżej
Anżej
2 lata temu

Ale co mnie obchodzi jakiś pana fanpage czy że żeś Pan był na sesjach rady miasta ? Mnie interesuje jako mieszkańca tego osiedla co żeś Pan zrobił np w sprawie parkingu, że o 18 pod blokami 17, 16 taki balagan

Szymon Wyrostek, Przewodniczący wraz z Zarządem Os
Szymon Wyrostek, Przewodniczący wraz z Zarządem Os
2 lata temu
Reply to  Anżej

Zapraszam do dyskusji twarzą w twarz na Osiedlu Młodych, a nie ukrywanie się on-line. Pozdrawiam

Luz
Luz
2 lata temu
Reply to  Anżej

Kolejny roszczeniowy bez wykształcenia któremu się wszytko należy. A ty cwaniaku co zrobiłeś w tym temacie?

XYZ
XYZ
2 lata temu

Proszę podać skutki załatwianych spraw. Interesują mnie tylko osiągnięcia a nie pisemka wysyłane na Berdyczów.
Niestety nic nie załatwiono. A te pisemka trafiają w przypadku braku papieru toaletowego do …

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  XYZ

Prawidłowa, ocena efektów działań, S.Wyrostka, — te pisemka trafiają do kosza!!!

Mieszkaniec Osiedla i Mławy
Mieszkaniec Osiedla i Mławy
2 lata temu
Reply to  Xawery

Do Xawery i XYZ i Anżej. Szanowi Panowie, jak macie odwagę zapraszam na zebranie osiedlowe lub zebranie Zarządu, podyskutujemy. Jesteście żenujący…wręcz śmieszni… nic nie robicie, nic Wam nie pasuje… potraficie tylko pluć i szczuć… Jesteście malutcy, bo zza komputerka lub telefonu się Wam odwaga pomyliła z odważnikiem… NIEPOZDRAWIAM

Łupek.
Łupek.
2 lata temu
Reply to  XYZ

Proponuję weź sprawy w swoje ręce. Wykaz się . Tacy jak lubią ktoś inny załatwia sprawę za nich

Hipi
Hipi
2 lata temu

Czyli imprezujesz pan?

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x