Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złoci jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie [FOTO]Kolejnym mławskim parom Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Dostojnym jubilatom w piątek 4 marca 2022 r. wręczyli je i złożyli gratulacje burmistrzowie Sławomir Kowalewski i Szymon Zejer oraz kierownik USC Marzena Lipińska. Miłą niespodzianką był program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli miejscowej szkoły muzycznej.

Medale od głowy państwa otrzymali Krystyna i Jan Brudzińscy, Barbara i Jan Jakubowscy, Anna i Adam Maliccy, Elżbieta i Andrzej Pikusowie, Barbara i Romuald Przybyszewscy, Teresa i Jan Szczepkowscy, Barbara i Roman Wiśniewscy oraz Wiesława i Jerzy Zembrzuscy. 

Bardzo miłą niespodzianką dla jubilatów był przygotowany specjalnie dla nich koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. O prezentowanych utworach mówił i wprowadzał w tematykę wykonywanych dzieł dyrektor szkoły Wilhelm Taraszkiewicz.

Ratusz przypomina, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim). Prosimy, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pik Pok
Pik Pok
2 lata temu

Cieszy mnie ze pandemia już odeszła. Na zdjęciach tylko mlodzi i zdrowi więc po co pracownikom maseczki:)

Maja
Maja
2 lata temu

Rozczarowujące że medale wręcza burmistrz, nie było nikogo z ramienia Prezydenta??

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Maja

Dlatego mam nadzieje że w dobrym zdrowiu bo brak nam jeszcze 3 lat do 60-tki, doczekamy że będzie i NOWY PREZYDENT–A TAKŻE BURMISTRZ MIASTA— no i wtedy zgłosimy się po odbiór tych medali., które będzie mógł nam wręczyć PRZEDSTAWICIEL PREZYDENTA R.P!!!!! Bo uważam że to nie powinno być zadnego problemu aby zaprosić przy tak licznej grupie PRZEDSTAWICIELA PREZYDENTA—A WTEDY BURMISTRZ MIASTA BĘDZIE PODAWAŁ KWIATKI !!!!

teżMława
teżMława
2 lata temu
Reply to  Maja

W Polsce jest prawie 2500 miast i gmin. Zakładając, że takie uroczystości odbywają się raz do roku (w dużych miastach oczywiście częściej, ale już to pomińmy), każdego dnia 10 „przedstawicieli prezydenta” – bo w 2022 r. mamy 251 dni roboczych – jechałoby w delegację, żeby wręczać medale w Rzeszowie, Szczecinie czy Zakopanem. Ale takie gale odbywają się zwykle przed weekendem, żeby jubilaci mogli poświętować z przyjezdnymi gośćmi, więc „przedstawicieli prezydenta” musiałoby być kilkudziesięciu.
Dlatego wszędzie, od lat, te medale wręczają samorządowcy. W Ciechanowie, stawianym tu często za wzór, prezydent Krzysztof Kosiński https://ciechanow.cozadzien.pl/ciechanow/ciechanow-miasto-przyzna-medale-dla-malzenstw-z-dlugoletnim-stazem/3092

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x