Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie mławskich szkół wśród laureatów konkursu „Moja Historia”


Rozstrzygnięty został konkurs genealogiczny „Moja historia” ogłoszony przez mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Wśród jego laureatów znalazły się uczennice kilku mławskich szkół.  


W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI-VIII z terenu który jest właściwy dla mławskiego oddziału AP w Warszawie, czyli z powiatów: mławskiego, ciechanowskiego, działdowskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz w gmin Czernice Borowe i Krasne (pow. przasnyski). Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w formie opowieści, wywiadu, reportażu fotograficznego lub filmowego na temat  historii własnej rodziny.

Z tego zadania w najciekawszy sposób wywiązał się Bartosz Fronczak z SP w Dzierzążni, a kolejne miejsca – drugie i trzecie zajęły: Gabriela Tomaszewska z SP nr 6 oraz Zuzanna Rzeplińska z SP nr 1 w Mławie. Wśród wyróżnionych znalazły się też m.in. Maja Skoworodkin z SP nr 3 w Mławie, Gabriela Koźlakiewicz ze SSP „Wyspianum” w Mławie a także Monika Nowakowska z SP 6 w Mławie.

2 marca w siedzibie mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem kierownika mławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie – Katarzyny Oleksiak i członków Kapituły Konkursu: Anny Wajs, zastępcy Dyrektora Archiwum Państwowego w Warszawie oraz Anny Kowalskiej, kierownika Oddziału w Otwocku Archiwum Państwowego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki a szkoły, których uczniowie wzięli udział w konkursie – materiały edukacyjne.

– Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz dziękujemy za udział oraz zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach realizowanych przez nasz oddział – zachęca mławski oddział archiwum.

red.

fot.: AP w Warszawie/KJ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x