Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dowódca mazowieckich terytrialsów odznaczony przez Prezydenta RP


Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości nadawany przez Prezydenta RP.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony 1 marca, nadał odznaczenia państwowe Żołnierzom Niezłomnym oraz osobom pielęgnującym pamięć o powojennej konspiracji antykomunistycznej.

Za zasługi dla Niepodległej Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymał dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Mieczysław Gurgielewicz.

Odznaczenie Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości odbieram jako wyróżnienie wszystkich żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. To wasza dwuletnia służba w walce z pandemią, kilkumiesięczne wykonywanie zadań na granicy z Białorusią zostało dostrzeżone – podsumował płk Gurgielewicz odbierając odznaczenie.

Medal jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego, obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej.

W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w KPRP Minister Wojciech Kolarski podczas uroczystego otwarcia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Podczas aktu dekoracji Ministrowi towarzyszył Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

źródło i fot.: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Odwrócony
Odwrócony
1 rok temu

I czym tu się chwalić. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości w hierarchii odznaczeń państwowych zajmuje ostatnie miejsce, daleko po Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ale na bezrybiu to i rak ryba.

Mróz
Mróz
1 rok temu

A konkretnie to jakie zasługi…. Za umiejętność posługiwania się termometrem?

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Mróz

Nie dziw się, te medale są tak samo rozdawane przez PIS jak te od burmistrza „Zasłużony dla Miasta Mławy”. Tu chodzi o to żeby zaistnieć, żeby kolejna imprezka była, żeby się popisać (oczywiście mówię przede wszystkim o rozdających te medale, to taka moda. Niech się gł.upole radują.
Taki medal to powinien każdy pracujący Polak dostać, bo się przyczynia do rozwoju Polski

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Kuba

Ja na prawdę się nie dziwie—a w tym co piszesz masz RACJĘ !!!!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x