Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyruszył pociąg humanitarny do granicy


Wczoraj przed godz. 19.00 wyjechał na trasę specjalny pociąg humanitarny do granicy, który przywiezie do Warszawy uchodźców z Ukrainy. Pociąg w barwach Kolei Mazowieckich wyposażony jest w niezbędną, doraźną pomoc dla Obywateli Ukrainy – jedzenie, picie, środki higieniczne oraz drobne zabawki dla dzieci. Co ważne osoby, które będą przewożone pociągiem KM, będą mogły liczyć na wsparcie ze strony lekarza, pedagogów, pielęgniarek oraz tłumaczy.


 

Koleje Mazowieckie udostępniają jedną parę pociągów. Każdy z nich składać się będzie maksymalnie z ośmiu dwupiętrowych wagonów. Zabierze on Obywateli Ukrainy, którzy przed wojną uciekli ze swojego kraju. Do Warszawy powinien dotrzeć w nocy lub dziś rano. Specjalnym pociągiem humanitarnym będzie mogło być przewiezionych ok. 700 osób.

 

– Staramy się na bieżąco monitorować sytuację i naszą pomoc kierować tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Stąd decyzja o podstawieniu pociągu humanitarnego – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Chcemy, aby podróż do Warszawy była dla Obywateli Ukrainy jak najbardziej komfortowa, dlatego nasz pociąg został wyposażony w najpotrzebniejsze artykułyPodróżni otoczeni zostaną opieką pedagogów, pielęgniarek i lekarza. Będą też mogli liczyć na pomoc tłumaczy.

 

Na miejscu na podróżnych czekać będą ratownicy, którzy będą mogli udzielić im doraźnej pomocy medycznej lub przetransportować do szpitala.

 

– Przejmiemy pasażerów dojeżdżających do granicy pociągami z Ukrainy, a następnie przywieziemy ich do stolicy. Trudno w tej chwili powiedzieć, która to będzie godzina. Prawdopodobnie jutrzejszy poranek – mówi członek zarządu spółki KM Dariusz Grajda.

 

Koleje Mazowieckie, spółka Samorządu Województwa Mazowieckiego, już od soboty przewozi obywateli Ukrainy bezpłatnie. Wystarczy okazać paszport.

 

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pilot
pilot
2 lata temu

może samolot jeszcze ?

JA Obywatel
JA Obywatel
2 lata temu
Reply to  pilot

Samolot to dla ciebie , do Mogadiszu

PL / UA
PL / UA
2 lata temu
Reply to  pilot

Współczuję ci twojej obojętności na krzywdę ludzką. Oraz współczuję wszystkim, którzy cie znają gdyż jesteś osobą która tylko by chciała sama otrzymywać wszystko za darmochę. Jesteś zwykła gnidą na usługach Putina.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  PL / UA

To nie nasza wojna

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Mały ptasi móżdżek masz

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

To wojna każdego uczciwego człowieka, który ma chociaż trochę empatii i rozumu zarazem.

Last edited 2 lata temu by Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ogarnij się

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

To chyba ty się ogarnij kacapie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x