Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kamienica „pod cycami”. Sławna, szpetna i niebezpieczna?


Podczas lutowej sesji rady miasta radna Zofia Kazimierska przywołała temat zabytkowej  kamienicy w centrum miasta, chcąc nagłośnienia informacji, że jej obecny stan, nie jest  winą miasta.  


Jan Maria Jackowski
Reklama

– Sławna kamienica w centrum miasta. Sławna dlatego że zabytkowa i tak zabytkowa jak szpetna i mam wrażenie że niebezpieczna  – opisywała wspomnianą kamienicę radna Kazimierska.

Do jej wypowiedzi odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski.

– Dziękuję że pani radna zadała to pytanie. Pani radna zna odpowiedź na to pytanie, wie kto jest właścicielem, jest to prywatna osoba, która sześć lat temu nabyła tę nieruchomość – powiedział burmistrz Kowalewski.

Przypomniał, że to właściciel ma obowiązek zabezpieczyć nieruchomość, a także powinien ją wyremontować. Burmistrz podzielił pogląd radnej, dodając, że również ubolewa nad tym, że budynek tak niszczeje i może stwarzać zagrożenie.   

Burmistrz dodał, że w zakresie wymuszenia zmobilizowania zabezpieczenia rozmawiał z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, ale przyznał, że nie wie jakie działania przez te instytucje zostały wszczęte. Zapowiedział jednak, że szuka narzędzi by wpłynąć na właściciela obiektu.

– Ten budynek szpeci, wstydzimy się  za to kiedy przyjeżdżają ludzie z zewnątrz, wstydzimy się jak w centrum miasta wygląda ten budynek. … Ja też się boję, że kiedyś ten budynek się zawali. A co się będzie działo, gdy ktoś straci zdrowie czy życie, będzie przywalony? Może znajdzie się osoba, która będzie odpowiedzialna za to, a na pewno znajdzie się taka, która będzie ustalała winnych – powiedział burmistrz Kowalewski.

Jak dodał, rozmawiał z właścicielem kilka lat temu, ale życzy mu, żeby miał pieniądze na rozpoczęcie inwestycji i zmiany tego stanu, za który się wstydzimy.

Nasza redakcja zwróciła się więc do Bogdana Pawłowskiego, mławskiego przedsiębiorcy do którego należy ta kamienica o wyjaśnienie podniesionych wyżej kwestii. Poniżej nadesłane przez właściciela oświadczenie.

Dzisiejszy właściciel kupił tę nieruchomość w złym stanie technicznym i wymagającą kapitalnego remontu od Urzędu Miasta w 2015 roku. Już w tym roku powstała koncepcja projektu przebudowy i rozbudowy tego obiektu. W 2016 roku bez żadnych problemów właściciel uzyskał warunki zabudowy na planowaną inwestycję, za co dziękuję bardzo Burmistrzowi Miasta Mława Sławomirowi Kowalewskiemu. Od tego czasu zaczęły się prace nad projektem budowlanym i uzgodnienia z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków . W grudniu 2019 roku wydana została decyzja na prowadzenie robót budowlanych przez konserwatora zabytków. Z końcem 2020 r. została zatwierdzona przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej ekspertyza techniczna w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Do września 2021 r. zostały uzyskane wszystkie inne uzgodnienia i we wrześniu 2021 złożony został wniosek o wydanie decyzji na pozwolenie na budowę. Do dnia dzisiejszego takie pozwolenie nie zostało wydane przez Wydział Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Mławie, ale jest nadzieja, że taka decyzja zostanie wydana w najbliższym czasie i właściciel nieruchomości będzie mógł po 6 latach borykania się z różnymi trudnościami rozpocząć inwestycję bez zaangażowania Pana Burmistrza do szukania narzędzi wpływających na inwestora w celu remontu sławnej kamienicy.

Bogdan Pawłowski dziękuje Burmistrzowi Miasta Mława za troskę i życzenia, żeby miał pieniądze na rozpoczęcie tej inwestycji i chce poinformować, że posiada zabezpieczone środki na rozpoczęcie tej inwestycji i na realizację całego projektu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
106 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dziękujemy
dziękujemy
1 rok temu

Cały Rynek od tyłu facjat wygląda jak slamsy.

Szalom
Szalom
1 rok temu

Teraz jest wojna, nie wolna mówić o takich rzeczach przyziemnych.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pan Pawłowski, to ten pan z delegacji witającej Wałęsę w Mławie?

JA Obywatel
JA Obywatel
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Inny ,ten od TW BolkA to Ludwiniak

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  JA Obywatel

Ten też witał, ten drugi to dyrygował buniem na oczach ludu i kamer (to było widać przed ratuszem jak bunia ustawiał).

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A czy to ten Pan co ma sklep rybny ???—jeśli tak to na prawdę umie pływać !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  XAWERY

Chyba tak, ponadto firma także w branży rybnej.

dominik
dominik
1 rok temu

niech burmistrz odkupi od właścicela kamienice wyremontuje i da ludziom mieszkania a nie sprzedał i pozbył się kłopotu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Knajpa pod cycamy była na Wilce w drewniaku

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

a teraz będzie pod oknami ratusza.

XAWERY
XAWERY
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zajrzyj na TIK-TOKA, to tam znajdziesz odpowiedni materiał mówiący o tych CYCACH !!

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Do pytań kierowanych do Burmistrza dodam kolejne : dlaczego na terenie Mławy nie jest prowadzona żadna akcja informacyjna na temat walki ze smogiem, zachęcająca do wymiany kopciucha na ekologiczne źródło ciepla? Wokół ratusza i w parku ciągle wywiesza się plakaty i bilbordy dotyczące przeszłości. Niewątpliwie ta jest ważna, ale ważniejsza jest teraźniejszość i przyszłość, a te są związane ze zdrowiem mieszkańców. Czy Pan Burmistrz i jego doradcy nie mają wiedzy na temat fatalnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie? Mława jest na szarym końcu gmin w Polsce pod względem działań mających na celu walkę ze smogiem. Czy zdrowie dzieci w Mławie jest Panu zupełnie obojętne?

Antybachor
Antybachor
1 rok temu
Reply to  Obserwator

@Obserwator tobie tylko dzieci w głowie a dorosły niech zdycha.

h13
h13
1 rok temu

Jak dla mnie konkretna odpowiedź Pana Pawłowskiego.
Nie oszukujmy się. Takie procedury trwają.
Rzeczywiście na stronie GUNB widnieje wniosek o pozwolenia na budowę.

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  h13

7 lat??? w zasadzie 7 lat z hakiem i nie wiadomo jaki ten hak będzie, bo to może jeszcze trochę potrać zanim kamienica się posypie4 i właściciel postawi sobie hotel z knajpą. Widać, że dba o to żeby kamienica się w końcu rozsypała o czym świadczą pootwierane okna, drzewo, którego korzenie też robią dobrą robotę.
Kropla drąży skałę i nabywcy owej kamienicy raczej na tym zależy. Punkt jest super, lepszego nie znajdziesz w całej Mławie.

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  Zołza

Widocznie jest Pani laikiem w tym temacie. To jest budynek który podlega pod konserwatora. Pozwolenie i uzgodnienia z tym podmiotem trwają bardzo często po kilka lat. Można się nieźle zniechęcić do inwestowania. To normalne niestety w naszym kraju. Dopiero po uzyskaniu zezwoleń można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę/ przebudowę. To są odrębne procedury. Na samo pozwolenie na budowę czeka się gdzieś do 3 miesięcy, chyba że urząd chce uzupelnienia dokumentacji wtedy procedura się wydłuża. Także tu ten czas jest normalny

Zołza
Zołza
1 rok temu

To pan Pawłowski jest także laikiem w tym temacie.
W marcu 2018 roku mówił, cytuję:
„Jesteśmy na etapie opracowywania projektu. Ma być gotowy na początku lipca….
Mając projekt będziemy mogli ubiegać się o pozwolenie na budowę, liczymy na to, że będziemy je mieć na początku września – dodaje przedsiębiorca i zapewnia, że plany się nie zmieniły, kamienica będzie przeznaczona na usługi hotelarsko-restauracyjne.”

Last edited 1 rok temu by Zołza
Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Zołza

Jak widać od tamtej pory minęły k4 lata

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  Zołza

Po prostu z moich informacji postępowanie i uzgodnienia z konserwatorem się wydłużony, to normalne w naszym kraju że urzędnicy często domagają się sprecyzowania projektu itp. To trwa.. To że dyskutujemy o tej kamienicy to głównie „wina” jej potencjału i lokalizacji, w centrum na widoku. Dlatego wszyscy dyskutujemy bo faktycznie szpeci rynek obecnie. Gdyby stała na uboczu mniej by nam przeszkadzał jej stan.. Widziałem projekt na stronie projektanta i miejmy nadzieje ze niedługo budynek i hotel ” Secesja” – bo tak ma się domyślnie nazywać będzie ozdobą centrum.

Zołza
Zołza
1 rok temu

Oby…, bo jak się obserwuje tę kamienicę to jakoś inne, bardziej pesymistyczne myśli przychodzą do głowy, a oświadczenia – tłumaczenia właściciela są takie jakieś mętne. Pamiętam również to, co właściciel mówił zaraz po zakupie tej kamienicy…

Gerard 1
Gerard 1
1 rok temu

Zwracając się również do szanownej pani radnej Kazimierskiej, może w ramach działalności opartej o ustawę o SG przeszłaby pani 20 metrow dalej i zainteresowałaby sie również kamienicą przy placu 1 Maja- ” Kamienicą Zdziarskich”

Wieżba
Wieżba
1 rok temu

Już zorientowałrm się jakie pojęcie ma K.Przybyszewski o administracji państwowej. Jak wygra wybory to będzie musiał zatrudnić na nasz koszt 20 doradców, bo o niczym nie ma pojęcia. Ludzie czy w tym mieście nie ma mądrych ludzi…

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Wieżba

Przepraszam a Kowalewski to chyba do dziś nie ma o niczym pojęcia oprócz dbania o własną kieszeń – wf to nie jest odpowiednie wykształcenie burmistrza. O tym chyba mieszkańcy zdążyli się przekonać nie tylko po dziurach we wszystkich jezdniach ale też po wysokości podatków, po wysokości opłat jak np. za śmieci, po niegospodarności (rewitalizacja placu przy handlowcu, sprzedaż owej kamienicy, dworzec zintegrowany itp itd.)

Gerard I.
Gerard I.
1 rok temu
Reply to  Wieżba

WieBa znawców burmistrz działa w strukturach administracji samorządowej więc krytykując nie wypada popełniać tak podstawowych błędów

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Wieżba

Z tego co widać —to chyba nie ma, ach przepraszam !!!— z tegoco widać po wpisach jest jeden KTORY POZJADAŁ WSZYSTKIE ROZUMY— A JEGO NICK KTÓRY ZOSTAŁ MU NADANY PRZEZ MŁAWIANINA TO „MŁAWSKI DUREŃ”– niestety na portalu coraz więcej prezentuje się tych miernot—-

Gnom
Gnom
1 rok temu
Reply to  Wieżba

Tak na marginesie mądrali burmistrz to jest administracja samorządowa nie państwowa
Administracja państwowa to określenie z komuny

Uczyciel
Uczyciel
1 rok temu
Reply to  Gnom

Administracja państwowa dzieli się na: samorządową i rządową. Jeślì ktoś jest ciemny to niech nie zabiera głosu i nie pisze.

Glabo
Glabo
1 rok temu

Czy właściciel złożył stosowną skargę na przewlekłość postępowania? Mógł uzyskać spore odszkodowanie ale też i zapewne przyspieszenie załatwienia sprawy. Dlaczego nie skorzystał z tej możliwości? Chyba jest coś na rzeczy w kwestii pieniędzy bo rzetelnemu inwestorowi powinno zależeć na szybkim zakończeniu inwestycji (remontu).
Czy może nie zależało mu na szybkim odnowieniu kamienicy i uzupełniał dokumenty wskazane przez urzędy z dużą opieszałością.

Radek
Radek
1 rok temu
Reply to  Glabo

A to niech radna Kazimierska dopytać a nie ustawki z burmistrzem robi

Gerard I.
Gerard I.
1 rok temu

„Burmistrz dodał, że w zakresie wymuszenia zmobilizowania zabezpieczenia rozmawiał z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, ale przyznał, że nie wie jakie działania przez te instytucje zostały wszczęte”.
W działaniach administracji obowiązuje zasada pisemności (kłania się nieznajomość kpa). Po rozmowie nie ma śladu a w urzędach jest tak, że nie ma pisma (wniosku) to nie ma sprawy. Nic dziwnego, że burmistrz nie wie jakie działania zostały podjęte przez instytucje ponieważ nie jest Stroną w sprawie więc nie będzie informowany. Wygląda na to, że burmistrz nie ma żadnego dowodu na to, że taka rozmowa z WKZ i PINB w ogóle odbyła się. Nie ma też potwierdzenia pisemnego. W takim stanie rzeczy należy uznać, że opisane wyżej działania nie miały miejsca.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Gerard I.

Z twego postu wynika jedno—ŻE RZĄDY KOWALEWSKIEGO W NASZYM MIEŚCIE TO LATA STRACONE DLA MŁAWY !!! tak to prawda, na działania KOWALEWSKIEGO NIE NARZEKAJĄ TYLKO DEVELOPERZY !!~!~!!

mławianin
mławianin
1 rok temu

Mława to piękne miasto na zdjęciach,które z lotu drona jest nieskazitelne ale kiedy zejdziemy na ziemię to wszędzie wielki syf od ulic, chodników,oświetlenia,śmieci,wszystkie działania są na sztukę i jeszcze ten zamknięty krąg adoracyjny burmistrza i reszty włodarzy.Cieszą się tylko tańczący w parku seniorzy no i dobrze.Co do pięknego budynku w centrum ,no cóż wielu chce być majętnymi ludżmi a potem wychodzi co widać ,przerost formy nad treścią.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  mławianin

SZACUN!!!— dla opisującego jakże trafnie NASZE MIASTO !!!!!

Gość
Gość
1 rok temu

Właściciel tej kamienicy nigdy nim nie powinien zostać! Zero odpowiedzialności zero chęci odbudowy!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Dzanowni Państwo, wraz ze Zbigniewem Ruszkowskim działamy, interweniujemy w wielu sprawach dotyczących miasta Mława.
Wiele naszych wniosków, zapytań nie są we właściwy sposób odczytywane przez pana Prejsa podczas sesji rady miasta Mława. Wielokrotne sa to wyrywane zdania z kontekstu, częściowo odczytywane, co wypacza sens tych wniosków.
Na dodatek pan Prejs stosuje przytyki wobec nas na wizji.
A odpowiedzi na pytania nie dotyczą pytań, które stawiamy w pismach.
Jakakolwiek współpraca z ratudzem jest bardzo trudna.
Zeby uzyskać odpowiedź od Urzędu Miasta, nalezy to samo pytanie zadac 4 razy.

Gerard
Gerard
1 rok temu

Żeby uzyskać odpowiedź należy przede wszystkim napisać pytania poprawnie i w sposób zrozumiały. Proszę nam zaprezentować te pisma kierowane do UM, to się pośmiejemy 🙂
Dużo nauki przed panem…

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Gerard

Kamilu, jak to czytam, to odnoszę wrażenie, że ratuszowi brakuje wiele nauki w kwestii kultury.

Baczny obserwator
Baczny obserwator
1 rok temu
Reply to  Gerard

Pozdrawiam ratusz
Macie je u siebie to pubikujcie
Tak obserwuje sesje i pytania jak to mawia klasyk każdy może je obejrzeć w necie jasno wynika z tych nagrań że to czytający nie rozumieją pewnych pojęć jak incjatywa uchwałodawcza organ
Wystarczy posłuchać wypowiedzi pana przewodniczącego i odrazy wiadomo dlaczego nie rozumie co do niego napisano
A ostatnio jak widać żeby nie było dumania i przekręcania czytanych wyrazów pytania czyta ktoś inny.

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
1 rok temu

Dukania

BACZNY OBSERWATOR
BACZNY OBSERWATOR
1 rok temu

Fakt duka strasznie i przekreca

Gerard
Gerard
1 rok temu

Fakt czytanie takie tam i to przyznam

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Gerard

Proszę nie podszywać się pod mój nick.

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Gerard

Tak

Adlen
Adlen
1 rok temu

pół roku p. Pawłowski czeka na pozwolenie na budowę i nic z tym nie robi?

Rolnik
Rolnik
1 rok temu

Witam .. a niech to pani radna i pan burmistrz zajrzy na druga strona tego zabytku ..bo tylko patrzycie na cyce ..a jeszcze jest rewers …jak można tolerować taki smietnik pod okiem szp.burmistrza …sanepidu …str

dziękujemy
dziękujemy
1 rok temu
Reply to  Rolnik

Cały Rynek od tyłu facjat wygląda jak slamsy.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  dziękujemy

To się zgadza, a w szczególności właśnie ta strona z Kamienicą pod Cycami. Wystarczy się przejść ulicą Wąską i od razu człowiek ląduje w latach 20-tych XX wieku.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

1.Czy Pani Radna Kazimierska nie wiedziała w jakim stanie jest pozyskiwanie niezbędnej domumentacji na remont tej kamienicy?
2.
Czy nie wiedział też o tym burmistrz?
najprościej byłoby zapytać właściciela

3.Czy moze pan burmistrz zabezpieczylby baraki przy ulicy Willowej, ktore zagrażają życiu mieszkańców? A co bedzie jak komuś sie zawali to komuś na głowę?

Gerard I.
Gerard I.
1 rok temu

Radna jak i Burmistrz nie są Stroną w sprawie więc nie muszą mieć wiedzy w sprawie kamienicy. A nawet nie powinni bo to nie ich interes (własność). Stronami w tym postępowaniu administracyjnym są: organy nadzoru budowlanego i właściciel.
Czy baraki na Willowej należą do Urzędu Miasta Mławy? Jeśli nie to uwagi kierować do PINB a nie do Burmistrza.
Już widzę Panie Kamilu jakie ma pan pojęcie w procedowaniu spraw. Ten pan ma aspirację starać się stanowisko Burmistrza. Wygląda na to, że jak nim zostanie każdy z urzędników zapędzi go w „kozi róg”. Będzie jeszcze gorsza fuszerka niż za czasów wuefisty

Radek
Radek
1 rok temu
Reply to  Gerard I.

To skoro nie są strona to czemu się tym zajmują? Na po klaska jeśli tak barki są własnością miasta dziwne że z kilku obiektów wyciągnęliście właśnie ten
Świadczy to o tym iż to wpis z ratusza doskonale orientujących się w strukturze własności.

Bąbel
Bąbel
1 rok temu

Radna jak i Burmistrz nie są Stroną w sprawie więc nie muszą mieć wiedzy w sprawie kamienicy. A nawet nie powinni bo to nie ich interes (własność). Stronami w tym postępowaniu administracyjnym są: organy nadzoru budowlanego i właściciel. Czy baraki na Willowej należą do Urzędu Miasta Mławy? Jeśli nie to uwagi kierować do PINB a nie do Burmistrza.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

A właściwie należałoby postawić pytania:
1.Czy Burmistrz nie obawia się, że ktoś zrobi sobie krzywdę na tańczących płytach przy Handlowcu?
2.Czy burmistrz nie obawia się, że zawali się Stary Młyn na Wólce i zrobi komuś
krzywdę?
3.Czy Burmistrz zrobi coś ze Starym Młynem na Wólce, który szpeci wygląd osiedla. Może jakaś rewitalizacja?
4.Czy burmistrz zadba o to, aby każdej zimy nie było śliskich chodników?
5. Czy burmistrz zadba o zdrowie mieszkańców o to, żeby schody przy ratuszu nie byly śliskie( co udokumentował Zbigniew Ruszkowski)?

Birmistrz Zbigniew ...
Birmistrz Zbigniew ...
1 rok temu

To jest bardzo dobre pytanie panie Przybyszewski
Cieszę się że pan je zadał
Świadczy to o tym, iż mimo młodego wieku doskonale orientuje się pan w sprawach budownictwa i interesuje się pan sprawami miasta
Jeszcze raz panu dziekuje

Baczny obserwator
Baczny obserwator
1 rok temu

Proszę nie parodiować pana Kowalewski
Bo ratusZ nie będzie zadowolony
He he

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

CZY NIE POTRAFISZ WYMYŚLIĆ WŁASNEGO NICKU —???? tylko musisz się podszywać pod mój !!!!

Baczny obserwator
Baczny obserwator
1 rok temu

Tak

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

Z TEGO CO WIDZĘ TO NIE POTRAFISZ ” DURNIU ” WYMYŚLIĆ COŚ SWOJEGO —ZMIENIŁEŚ TYLKO LITERÓWKĘ, == nie będę ci przeszkadzał baw si e dalej, a do ciebie pasuje nick MŁAWSKI DUREŃ !!! a jeśli i tego nie potrafisz to ja już nie będę pisał pod tym nickiem !!!

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

B. dobre pytanie? Do kogo? To tak jakby zapytać Saharyjczyka dlaczego na Saharze nie ma śniegu.
Następny mądrala. Ciemnota atakuje. Ludzie uważajcie na nich bo sprowadzą nas na manowce. Trzeba się douczyć co jest w kompetencjach Burmistrza a co jest w kompetencjach Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dla was ludzi ciemnych to jedno i to samo.
I na was ludzie mają zagłosować?

Simon Ziejer
Simon Ziejer
1 rok temu
Reply to  Mariusz

I z tego postu można wywnioskować do czego prowadzą rządy wuefistów w tym mieście

Kuba
Kuba
1 rok temu

No przecież śliskie schody do ratusza i śliskie, tańczące płyty wokół handlowca to jedne z największych atrakcji Mławy.
Ile kosztowała ta g.ówno-rewitalizacja z ruchomymi płytami w formie trampolin wokół handlowca?

  • 3 miliony zł?
  • czy 4 miliony zł?

Nie mamy lodowiska ale mamy ruchome płyty, Ciechanów takowych nie ma 😛 – jesteśmy lepsi.
Burmistrz widzi mieszkańców tylko przed wyborami i wtedy mydli im oczy, a mieszkańcy są tak naiwni , że lecą do urn wyborczych i głosują oczywiście na Kowalewskiego i na ludzi z komitetu wyborczego Kowalewskiego.
Zdaje się że miała być również jeszcze jedna tężnia. Gdzie są pieniądze z tej tężni? Na co zostały przeznaczone? – przecież to był budżet obywatelski, czyli do dyspozycji mieszkańców.

Aan
Aan
1 rok temu
Reply to  Kuba

Z tego co mi się wydaje to prawdopodobnie płyty były kładzione na suchy cement a nie klej. To jak tak duże płyty mają się nie ruszać. Ale nie jestem budowlańcem, niech wypowie się fachowiec

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Kuba

Lodowisko to zbędny wydatek. Ilu ludzi jeździ na łyżwach?

Gość
Gość
1 rok temu

Czy przewodniczący Wólki zainteresuje się szpecącymi budami i zwisającym ochydnym rakotwórczym daszkiem z jednej z bud ? Może warto byłoby zawalczyć o swoje”podwórko”.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu
Reply to  Gość

Rozmawialem z właścicielem tego daszku, ktory de facto nie jest z azbestu.
Niestety, ale własność prywatna nie podlega moim dzialaniom.
Od tego są inne slużby

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

Jesteś w błędzie, — to także należy do twej działalnosci, jeśli nie skutkują twe interwencję u właściciela tych szpecących bud, — to Twoim obowiązkiem jest aby zgłosić to odpowiednim władzom, z tego co widać to interesujesz się wszystkim, nawet sliskimi płytkami przy handlowcu / nie pierwszy raz/i co z tego wynika ano nic !!! jak było tak jest !!! NIE WYSTARCZY KAMIL ZAMIEŚCIĆ INFORMACJĘ CZY TEŻ SŁUSZNE PYTANIA— PRZEDE WSZYSTKIM NALEŻ CAŁY CZAS DRĄZYĆ TEMAT AŻ DO SKUTKU !!— BO W PRZECIWNYM RAZIE SKUTKI TWEJ SPOŁECZNEJ AKTYWNOŚCI SĄ JAK WIDAĆ –MIZERNE !! — i nie pomoże ci w tym nawet RUSZKOWSKI, !!!

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 rok temu

Proszę się nie potrzebnie niepokoić. Tematy są cały czas odświeżane, a pytania ponawiane.
Proszę, aby Pan zamieścił wykaz wymiernych skutów swojej działalności.
Przy okazji kieruję do Pana prośbę, aby do tego nie mieszać Zbigniewa Ruszkowskiego.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

To z twej informacji — Tematy są cały czas odświeżane, a pytania ponawiane — z pewnością tylko że nie widać z tych twoich działań żadnego efektu !!! –jedyny jaki znam to TĘŻNIA NA WÓLCE W PARKU— ALE RESZTY PLANÓW NIE DOPROWADZIŁEŚ DO KOŃCA !!!— A JUŻ INTERWENCJE Z KOLEJKĄ CI NIE WYSZŁY !!!a co do mej działalności, to powiem ci że kiedy ja prowadziłem taką działalność jak Ty robisz to obecnie, to Ty KAMILU CHODZIŁEŚ DO PRZEDSZKOLA !!! a co do PANA RUSZKOWSKIEGO, JA W NIC GO NIE MIESZAM TO TY SAM WCIĄGNĄŁEŚ GO DO WSPÓŁPRACY !!

Do Bacznego Obserwatora
Do Bacznego Obserwatora
1 rok temu

Czy doprowadził czy nie doprowadził to już inna kwestia. Obaj wiemy, że Przybyszewski ma ograniczone możliwości działania.
Obaj powinniśmy zadać pytania, do czego doprowadzili urzędujący w mieście ście radni?
Najłatwiej jest zwalić winę na Przybyszewskiego, a nie na 6 radnych, którzy zamieszkują jego okręg wyborczy.
Na rozliczenie Przybyszewskiego przyjdzie jeszcze czas.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Podobnie w kwestii kamienicy ma Burmistrz, też nie jest właścicielem.

Manufry
Manufry
1 rok temu

Podobnie prywatna jest też kamienica i też nie podlega działaniom burmistrza. Ale krytykujesz bo chcesz rozgłosu.

Adrian Kołtun
Adrian Kołtun
1 rok temu

A kto posprząta kupy na chodnikach?

Jurek
Jurek
1 rok temu

Te płyty przy handlowcu nie tylko się ruszają. Niektóre już pekły, a w niektórych miejscach można nawet się przewrócić.

Gerard
Gerard
1 rok temu

Niech pan skieruje te pytania do PINB a nie do Burmistrza. A śliskie chodniki w czasie zimy są nie tylko w Mławie. Proszę się douczyć najpierw a potem zabierać głos.

Do Gerarda
Do Gerarda
1 rok temu
Reply to  Gerard

Gerard, jak takiś spryrny, to zamiast Przybyszewskiego sam zgłoś te problemy do PINB.

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Do Gerarda

Przecież to Przybyszewski pcha się do władzy więc niech się wykaże. Na razie nie wie nawet w które drzwi zapukać. Nic nie potrafi załatwić. Potrafi tylko krytykować i jeździć taczkami.

Antek
Antek
1 rok temu
Reply to  Gerard

To się cieszę, że chociaż to potrafi.
Mam obawy, że Ty, Gerardzie, sam nie potrafisz otworzyc drzwi, bo nie wiesz do czego służy klamka.

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Antek

Co potrafi? Jakie ma osiągnięcia? Potrafi tylko krytykować i robić dużo szumu.
@Antek a co ty potrafisz?

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Gerard

Przeprszam pana Przybyszewskiego za moje nieeleganckie słowa, niesprawiedliwe oceny oraz powyższe posty.
Zapoznałem się z pańską działalnością z róznych artykułów prasowych.

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Gerard

Już pisałem, że ktoś podszywa się pod mój nick. Redakcja powinna wprowadzić jakieś nowe udoskonalenia żeby nie było to możliwe. K. Przybyszewski robi tylko dużo szumu a efektów nie widać.

Gerard
Gerard
1 rok temu
Reply to  Gerard

Już sam nie wiem, co mam myśleć.
W końcu to redakcja jest właścicielem tego portalu.
Więc nie wtrącam się w to co ma robic administrator tego portalu.

BACZNY OBSERWATOR !!!!
BACZNY OBSERWATOR !!!!
1 rok temu
Reply to  Gerard

Ale chyba ratusz to odbierał jako inwestor tak czy nie i jest zarządca tej drogi tak to nie zmuszaj by ktoś to robił gdy ratusz ma to robić bo biorą za to pieniadze

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

TEN POST NAPISAŁ „MŁAWSKI DUREN „który pisze po nicami innych mieszkańców !!!

BACZNY OBSERWATOR !!!!
BACZNY OBSERWATOR !!!!
1 rok temu
Reply to  Gerard

Tak jak mawia burmistrz w całej Polsce
Ciemny lud jeździ widzi i wie że gdzie indziej jest lepiej

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

TEN POST TAKŻE NAPISAŁ „MŁAWSKI DUREŃ’ ja piszący nie mam z tym nic wspólnego !!

Radek
Radek
1 rok temu

Może Burmistrz ma jeszcze zadbać o to aby w zimę nie padał śnieg. Część tych pytań jest tak idiotyczna, że aż śmieszna. Jeśli Pan Ruszkowski zauważył, że schody są śliskie i uznał że jest niebezpiecznie to dlaczego nie posypał ich piaskiem znajdującym się w stojącej kilka metrów obok skrzyni, tylko „dokumentował” i prawdopodobnie czekał na nieszczęście.

Obserwatorka
Obserwatorka
1 rok temu
Reply to  Radek

To niech UM przejrzy raz jeszcze nagranie, na którym widać, że Ruszkowski posypuje schody wlasnym piaskiem, aby te schody nie byly śliskie.

BACZNY OBSERWATOR !!!!
BACZNY OBSERWATOR !!!!
1 rok temu
Reply to  Radek

Część Radziu a ty nie mogłeś posypać wchodząc do roboty?
A Ruszkowski posypał co widać na nagraniu piasek przynosi z samochodu

Radek
Radek
1 rok temu

A tak przepraszam nie obejrzałem wszystkiego
Tak oglądałem jak przewodniczacy czyta 

Gerard
Gerard
1 rok temu

Niech pan skieruje te pytania do PINB. A śliskie chodniki w czasie zimy są nie tylko w Mławie

BACZNY OBSERWATOR !!!!
BACZNY OBSERWATOR !!!!
1 rok temu
Reply to  Gerard

Ale chyba ratusz to odbierał jako inwestor tak czy nie i jest zarządca tej drogi tak to nie zmuszaj by ktoś to robił gdy ratusz ma to robić bo biorą za to pieniadze

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 rok temu

TEN POST TAKŻE NAPISAŁ „MŁAWSKI DUREŃ” POD NICKIEM MOIM

J-23
J-23
1 rok temu

Te pytania należy zadać Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego a nie Burmistrzowi.
Trzeba mieć pojęcie o tym co się pisze.

Pamil Krzyczyrzewski
Pamil Krzyczyrzewski
1 rok temu
  1. Czy burmistrz zadba o pokój na świecie?
staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu

Stan tej kamienicy JEST winą może nie tyle ratusza, co właśnie burmistrza. To burmistrz doprowadził do sprzedaży owej kamienicy i to na dodatek osobie nieodpowiedzialnej i niewiarygodnej. No cóż, wiadomo nie od dziś, że burmistrz w ogóle nie dba o interesy miasta i mieszkańców, a o własne. Mieszkańcom drenuje się tylko kieszenie różnymi wygórowanymi podatkami, opłatami.

Tyle, że w sumie to faktycznie może to nie wina burmistrza z tą kamienicą, ale mieszkańców, którzy wybierają kolejny raz tego samego człowieka na gospodarza miasta i ciągle tych samych radnych, którzy są tylko przytakiwaczami burmistrza i ich drugim ważnym zadaniem jest ogarnianie diet.

Sprzedając ten zabytek trzeba było od razu , w przetargu postawić konkretne warunki i powtórzyć je w umowie z kupującym, Niespełnienie warunków groziłoby odebraniem kamienicy i tyle, a tak mamy to co mamy, czyli nie dość że szpetotę, to jeszcze na dodatek szpetotę zagrażającą przechodniom. To drzewo na balkonie lada moment może spowodować oberwanie się balkonu. Tam są pootwierane okna, chyba celowo po to żeby spowodować szybsze niszczenie się owej kamienicy. Czy z naprzeciwka (z ratusza, z okien burmistrza) tego nie widać?

Czy naprawdę UM nie ma żadnych środków dyscyplinujących nowego właściciela tej kamienicy, jeżeli już dokonało tak niefortunnej sprzedaży?

Last edited 1 rok temu by staraznajoma
staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Tłumaczenia właściciela to według mnie zwykłe lanie wody, no i oczywiście chronienie sprzedającego czyli burmistrza (jakiż on cudowny7 w oczach właściciela).
Do szanownej redakcji:
Czy nowy właściciel przedstawił jakieś dowody na poparcie swoich słów? – nic o tym nie ma…

Mareczek
Mareczek
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Pani ma wszystko w porządku z głową?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mareczek

Każd7y chory pokazuje gdzie go boli, mości panie.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Te uwagi kieruj do odpowiedniego organu nadzoru budowlanego a nie krytykując burmistrza. Zgadzam się, że obecny burmistrz to fajtłapa. Czego się podejmie to lipa. Ale w tym przypadku jego wina dotyczy samego początku związanego ze sprzedażą. Można było inaczej sformułować wymagania wobec nabywcy kamienicy.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Krytyka BURMISTRZA w opisie starej znajomej jest uzasadniona, a jeśli uważasz że jest inaczej i ty masz rację to zgłoś ten tamat do nadzoru, masz takie samo prawo jak pisząca !!!

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Przepraszam jaśnie pana,
ale od czego jest w tym mieście burmistrz?
Od klepania się po plecach (i nie tylko po plecach) z deweloperami i innymi szemranymi mławskimi biznesami?
Czy może burmistrz powinien raczej dbać o interesy miasta i jego mieszkańców?
No tak, z tego drugiego, to żadnego pożytku nie ma…

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Ja nie jestem od załatwiania spraw za UM i innych. Ja jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta płacącym tu podatki i wszelkie nieprawidłowości mnie bolą, ale nie muszę się znać na tym z czym do kogo „latać”, bo od załatwiania takich spraw są władze miasta.

Zuzanna S.
Zuzanna S.
1 rok temu

Panie Burmistrzu, gdzie jest obiecywany drugi etap budowy Parku Solankowgo na Wólce, przy ulicy Dworcowej?

Gdzie jest sposób na rozwiązanie cen za odbiór odpadów komunalnych w Mławie?

Gdzie jest albo kuedy powstanie sztuczne lkdowisko w Mławie?

Kiedy zostaną wyremontowane dziurawe nawuerzchnie drogowe w Mławie?

Kiedy zostanie zmieniony Dyrektor w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie?

Czy Burmistrz ujawni informacje o swoim domu pod Mławą, gdzie ten dom sie znajduje i do jakiej kasy są odprowadzane podatki?

Czy Burmistrz wykonał jakieś konkretne ruchy w celu urzeczywistnienia powstania Obwodnicy Zachodniej?

Czy burmistrz zrezygnuje z czesci az nadto wysokiego wynagrodzenia?

Czy burmistrz przywroci dowożenie uczniów szkół podstawowych na zajęcia sportowe na miejskiej pływalni w godzinach zajęć szkolnych?

staraznajoma
staraznajoma
1 rok temu
Reply to  Zuzanna S.

Odnośnie nawierzchni i ich remontu:
panowie zasypujący łopatą dziury w jezdni już ich nawet nie udeptują buciorami ( przykład: ul. Szewska), bo i po co, przecież zrobią to auta. Oszczędność czasu? – chyba tak.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  staraznajoma

Onegdaj w tej firmie co łata te dziury, to do ubijania tej masy asfaltowej był specjalny sprzęt mechaniczny, a nie buciory– gdzie ten sprzęt się podział ~!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!

Tam pewnie gdzie rowy Straży Miejskiej.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

* miało być rowery

106
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x