Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Partnerskie Viernheim będzie zbierać pieniądze dla uchodźców w Mławie


Fot: UMM. Matthias Baaß podczas podpisywania Manifestu Pokoju w Mławie w 2019 r.


Burmistrz niemieckiego Viernheim – miasta partnerskiego Mławy – odpowiedział na wysłany 24 lutego 2022 r. przez Burmistrza Miasta Mława apel o solidarność z dotkniętymi okrucieństwem wojny obywatelami Ukrainy. Zaoferował przeprowadzenie w swoim mieście zbiórki pieniędzy, za które w Mławie będzie można kupić rzeczy potrzebne uchodźcom wojennym.

„Widziałem na stronie www.mlawa.um.gov.pl, że zbieracie datki. Chciałbym wesprzeć Waszą kampanię. Mam pomysł, abyśmy zebrali pieniądze w Viernheim i przesłali je Wam. Następnie będziecie mogli je przeznaczyć na zakup niezbędnych materiałów” – napisał w swoim mailu Burmistrz Miasta Viernheim Matthias Baaß.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski przyjął oferowaną pomoc i podziękował darczyńcom z partnerskiego miasta. „Bardzo dziękuję Tobie i wszystkim mieszkańcom Viernheim, którzy włączają się do zbiórki. Jesteście wspaniałymi przyjaciółmi. Dzięki ludziom takim jak Wy wierzę w lepszą przyszłość” – napisał w liście do Matthiasa Baaßa. Za zebrane w Viernheim środki zostaną zakupione rzeczy potrzebne przybywającym do Mławy uchodźcom wojennym.

źródło.: UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pik Pok
Pik Pok
9 miesięcy temu

A czy potrzebne rzeczy to też może być kostka na chodnik pod nowy blok?

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
9 miesięcy temu
Reply to  Pik Pok

W tak trudnych chwilach, kiedy jest wojna i w UKRAINIE giną ludzie, ty robisz sobie żarty, — mógłbyś zachować więcej powagi !!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x